"Усе дуже просто". Ексрадник Залужного вважає, що якщо Україна отримає 2 тис. касетних ракет для HIMARS, то "війна закінчиться"

Райс закликає США схвалити передання Україні ракет M26 DCIPM, які можна запускати з РСЗВ HIMARS і M270
Фото: defense.gov (ілюстративне)

Ракети далекого радіуса дії, оснащені касетними боєприпасами (DPICM), є ключем до розблокування потужної лінії оборони російських окупантів у війні проти України. Таку думку в інтерв'ю Newsweek, яке опублікували 16 серпня, висловив ветеран армії США, колишній радник головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного Деніел Райс.

Зазначають, що Райс, який є президентом Американського університету в Києві, закликає США схвалити передання Україні ракет M26 DPICM, які можна запускати з РСЗВ HIMARS і M270.

Як наголосив колишній військовий США, якщо Україна отримає 2 тис. касетних ракет, то "війна закінчиться" – "усе дуже просто".

За словами Райса, ці ракети дають змогу знищувати російські артустановки, якими окупанти обстрілюють українських військових, котрі намагаються прорвати російську оборону.

Після передання Україні ракет M26 DPICM передові батальйони окупантів і тиловий ешелон буде знищено, вважає Райс.

Він розповів, що в Німеччині "лежать і чекають на утилізацію" десятки тисяч касетних американських ракет.

"Замість того, щоб знищувати їх, просто віддайте їх українцям. І вони виграють війну", – підкреслив Райс.

Він додав, що Україна просила у США касетні артбоєприпаси й касетні реактивні снаряди для РСЗВ одночасно більше ніж рік тому.

Касетні артснаряди вже постачають, але реактивні касетні боєприпаси – досі ні.

Контекст:

7 липня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $800 млн, у нього увійшли боєприпаси калібру 155 мм, зокрема DPICM (касетні боєприпаси).

Президент США Джо Байден, коментуючи рішення Вашингтона постачати Україні касетні боєприпаси, зазначив, що воно було "дуже важким", але Київ потребує боєприпасів під час контрнаступу у війні проти країни-агресора РФ.

У Білому домі заявляли, що постачання касетних боєприпасів Києву мають тимчасовий характер, поки виробництво артилерійських снарядів у США сягне рівня, який дасть змогу задовольнити потреби України. Глава Пентагону Ллойд Остін 13 липня наголосив, що Україна взяла на себе зобов'язання застосовувати касетні боєприпаси, які їй доправлять США, лише у "відповідних місцях", а не в населених пунктах.

20 липня координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі на брифінгу заявив, що українські війська "ефективно" застосовують американські касетні боєприпаси.  

У Пентагоні наголосили 11 серпня, що Україна належно застосовує американські касетні артбоєприпаси у війні проти РФ.

Конвенція ООН щодо касетних боєприпасів, яка набула чинності 2010 року, забороняє накопичування, передавання або використання касетних бомб, проте країни, які мають найбільші запаси такого озброєння (США, Китай і Росія), документа не підписали. Окрім того, міжнародне право забороняє використання касетних снарядів у густонаселених районах і проти мирних жителів. Росія, як писали ЗМІ, скидала такі бомби на міста в Сирії, хоча й заперечувала їх застосування. Від початку вторгнення російських військ зафіксовано використання Росією таких боєприпасів у низці регіонів України.