$41.22 €44.64
weather +18 Київ
languages

Джокович із п'ятої спроби завоював золото Олімпіади, обігравши у фіналі тенісиста, який майже вдвічі молодший

4 серпня сербський тенісист Новак Джокович уперше став олімпійським чемпіоном, це сталося на іграх у Парижі. Про його перемогу у фіналі повідомляє сайт Міжнародного олімпійського комітету.

Серб, який є другою ракеткою світу, був на олімпійському турнірі сіяний першим. Суперником Джоковича у фіналі був сіяний другим, третя ракетка світу Карлос Алькарас з Іспанії.

Поєдинок 37-річного Джоковича проти 21-річного іспанця завершився з рахунком 7:6, 7:6.

Матч на ґрунтовому покритті тривав майже три години.

"Великий теніс України" зазначає, що Джокович усьоме грав проти Алькараса і здобув четверту перемогу.

Для серба Олімпіада в Парижі була п'ятою, але золоті медалі він не завойовував. Єдина олімпійська нагорода до цього в нього була 2008-го року в Пекіні (бронза).

На шляху до фіналу Джокович провів п'ять поєдинків і не програв жодного сету, по черзі здолавши Меттью Ебдена з Австралії (6:0, 6:1), Рафаеля Надаля з Іспанії (6:1, 6:4), Домініка Кепфера з Німеччини (7:5, 6:3), Стефаноса Циципаса з Греції (6:3, 7:6) і Лоренцо Музетті з Італії (6:4, 6:2).

Джокович став третім гравцем в історії, який виграв усі чотири турніри "Великого шолома" і золоту олімпійську медаль (раніше це зробили американець Андре Агассі й іспанець Рафаель Надаль).

Олімпійські ігри в Парижі триватимуть до 11 серпня 2024 року. Україну на Олімпіаді 2024 представляє найменша в історії кількість спортсменів 140.