$39.29 €42.30
weather +15 Київ

Пресслужба Лукашенка відповіла на звинувачення у спеціальному падінні лижника на змаганнях

Пресслужба Лукашенка відповіла на звинувачення у спеціальному падінні лижника на змаганнях Лукашенко: Перемагати завжди важко. Але людям добре. Така моя доля. Моє завдання – робити людям добре
Прессекретарка Олександра Лукашенка Наталія Ейсмонт заявила, що Лукашенко залишився на лижні вже після церемонії нагородження, "щоб лижників-початківців із другого забігу на фініші підтримати".

На змаганнях "Мінська лижня", які відбулися в Мінську 13 березня, один з учасників тричі впав поряд з Олександром Лукашенком. У його пресслужбі заявили, що це сталося вже після вручення медалей у забігу, в якому виграла команда Лукашенка.

На одному з відео, знятому на перегонах, видно, як учасник змагань кілька разів падає на трасі, через що йому не вдається обігнати Лукашенка. У цей момент у того вже була золота медаль на шиї. У Twitter видання "Грани" цей епізод порівняли з тим, як президент Росії Володимир Путін забив шайбу в порожні ворота.

Прессекретарка Лукашенка Наталія Ейсмонт у коментарі російському "РИА Новости" назвала "брутальним фейком" інформацію про те, що учасник змагання спеціально впав, щоб його легше було обігнати. Вона підкреслила, що в момент зйомки на грудях у Лукашенка висить медаль, оскільки його команда вже перемогла у своєму забігу.

На кадрах відео, за її словами, "зовсім інший забіг – новачків-любителів", а Лукашенко залишився на лижні, "щоб лижників-початківців із другого забігу на фініші підтримати".

Ейсмонт заявила, що піддавки, коли на трибуні тисячі глядачів, неможливі, і організатори змагань це знають. За її словами, "ставлення у президента до цього найжорсткіше, за такі піддавки і роботу втратити можна".

На сайті президента Білорусі повідомляють, що в змаганнях команда Лукашенка перемогла в естафеті біатлонних перегонів чотири по 2 км. У них також узяли участь команди адміністрації президента, апарату ради міністрів, управління справами президента, Національних зборів, облвиконкомів. Друге і третє місця посіли команди Вітебського і Брестського облвиконкомів.

Спілкуючись після церемонії нагородження із журналістами, Лукашенко заявив, що "перемагати завжди важко, особливо коли за тобою стежать мільйони різних очей". "Для мене важко, дуже важко. Але людям добре. Така моя доля. Моє завдання – робити людям добре", – цитує його сайт президента Білорусі.

У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, вперше в історії Білорусі її не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку в країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.