"Моральне уродство автора зашкалює". Притула назвав дебілоїдом людину, яка звернулася до нього з білборда в Черкасах
Колишній український ведучий, а зараз волонтер Сергій Притула назвав дебілоїдом людину, яка заплатила за розміщення в Черкасах присвяченого йому білборда. Про це Притула написав 27 березня в Instagram, розмістивши фото на тлі цього рекламного банера.
"Притула, де супутник? – ідеться на білборді. – Такими коментарями черкащани відреагували на приїзд Притули".
Притула, який приїхав у Черкаси для зустрічі із жителями міста, заявив, що автор банера міг би запитати його про це під час особистої зустрічі.
"Чим ідіот відрізняється від нормальної людини? Ідіот витрачає тисячі гривень, щоб поставити питання на білборді. Нормальна людина приходить на зустріч і питає те саме безкоштовно. Моральне уродство автора цієї "творчості" зашкалює, – обурився волонтер. – Коштами, витраченими на ці борди, можна було б нехіло закрити потреби якогось підрозділу. Дебілоїд. Для тих, хто ще не знає, де супутник, прохання ввести в Google слова ГУР та "народний супутник" і мати чистий спокій".
Контекст:
У червні 2022 року фонд Притули оголосив про збір коштів у межах проєкту "Народний Bayraktar". Фонд планував за тиждень зібрати 500 млн грн для купівлі трьох Bayraktar для потреб Повітряних сил Збройних сил України, але українці за першу добу зібрали гроші на два Bayraktar, а за три дні було зібрано суму для купівлі чотирьох безпілотників.
27 червня компанія Baykar заявила, що зворушена солідарністю й рішучістю українців, які зібрали гроші на безпілотники, і безплатно передасть Україні три Bayraktar ТВ2.
18 серпня Притула повідомив про купівлю на гроші, які вивільнилися, доступу до супутника ICEYE на рік. Супутники ICEYE роблять зйомку за допомогою синтезованої радіолокаційної апертури (SAR), яка дає змогу в будь-який час доби й за будь-яких погодних умов сканувати об'єкти. Системи SAR завдяки автоматичному розпізнаванню об'єктів із застосуванням розподіленого радіолокаційного зображення й цифрового оброблення сигналів здатні бачити крізь перешкоди, пояснювали у страткомі ЗСУ.
29 вересня на той момент міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що за перші два дні роботи "народного супутника" за його допомогою було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати в лісосмугах та інших перешкодах. "Фактично лише за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проєкт із супутниками. Але головне – це допомагає зберегти життя наших воїнів, які безцінні", – зазначив він.