Україна розпочала офіційне погодження зі США та ЄС щодо відновлення авіаперельотів – Кубраков
Україна розпочала переговори із західними структурами щодо відновлення польотів цивільної авіації до завершення війни. Про це віцепрем'єр-міністр із відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив в опублікованому 11 березня інтерв'ю "РБК-Україна".
За його словами, усі міжнародні польоти погоджують із двома регуляторами – європейським та американським. Українська сторона вже передає їм своє бачення й оцінку ризиків, а також імовірні алгоритми майбутньої роботи.
"Прикладів, де працюють аеропорти, куди в будь-який момент можуть прилітати дрони або ракети, у світі не так багато. Ізраїль – це найуспішніший приклад. Ми багато часу проводили і проводимо в консультаціях з адміністрацією цивільної авіації Ізраїлю. До речі, у більшості її очолюють у минулому військові люди", – сказав Кубраков.
Він не назвав точних термінів і не уточнив, ідеться про відновлення польотів в одному чи кількох аеропортах України, зазначивши, що на рівні планів в уряду є різні сценарії. Віцепрем'єр наголосив, що потенційно повернутися на ринок готові як вітчизняні, так і іноземні компанії.
"Ryanair приїжджали і сказали, що хочуть увесь ринок одразу після відкриття авіапростору, вони подають десятки заявок. Так само з трьома українськими компаніями ми ведемо перемовини. І вони теж підтверджують, звичайно, що вони хочуть літати тут – це їхні базові аеропорти, їхня базова країна", – розповів Кубраков, додавши, що після війни влада планує повернутися до питання створення національного авіаоператора.
Контекст:
Україна закрила свій повітряний простір 24 лютого, у день повномасштабного вторгнення російських військ.
Улітку 2022 року в Закарпатській області обговорювали ймовірість початку польотів із Міжнародного аеропорту "Ужгород", де літак, який злітає, потрапляє одразу в небо Європейського союзу. Однак голова Закарпатської ОВА підкреслив, що поки йдеться лише про оновлення аеропорту, але не про відновлення його роботи.
Державне підприємство обслуговування повітряного руху ("Украерорух") обіцяло, що український повітряний простір відкриють одразу після завершення воєнних дій і перемоги України. "Украерорух" зазначав, що Україна не відновить польотів цивільних літаків, поки це не буде абсолютно безпечно.
Міжнародний аеропорт "Бориспіль" буде першим об'єктом, який відкриють, щойно цьому сприятиме ситуація з безпекою, заявив 1 грудня під час зустрічі з іноземними послами на території аеропорту заступник глави Офісу президента Андрій Сибіга.