Апеляційний суд залишив Коломойського в СІЗО

Коломойського залишили під арештом із можливістю вийти під заставу
Фото: Yan Dobronosov / Facebook

Київський суд, який 25 вересня розглядав апеляцію захисту Ігоря Коломойського, залишив без зміни запобіжний захід. Про це повідомляють "Новини.Live".

Канал опублікував відео, на якому оголошують рішення. Коломойський не відповів на запитання журналістів, і конвой вивів його із зали.

Удень Коломойського привезли до Київського апеляційного суду під конвоєм і з руками за спиною. У залі він сказав журналістам, що умови тримання в СІЗО у нього "нормальні". На запитання, чого він очікує від апеляції, бізнесмен відповів: "Справедливості".

На засідання прийшли ведучі телеканала "1+1" – Наталія Мосейчук, Алла Мазур, Юрій Горбунов та інші, а також колишній глава каналу, ексміністр культури України Ткаченко. Керівництво і співробітники телеканала "1+1" запропонували суду випустити затриманого під їхню поруку. Мазур заявила, що вона з колегами виступають за те, щоб Коломойський брав участь у судових засіданнях "з дому".

"Я вважаю, що це можливо. Він буде з'являтися на перший виклик слідчого й суду, що він довів, коли дуже швидко приїхав на засідання 2 вересня", – сказала вона.

Клопотання співробітників "1+1" судді не задовольнили. Згідно з рішенням, яке залишилося без змін, Коломойського заарештовано до 31 жовтня.

Контекст:

Коломойський перебуває під арештом у справі про шахрайство й відмивання коштів на суму 570 млн грн. 7 вересня САП і НАБУ оголосили йому про нову підозру – у заволодінні 9,2 млрд грн із коштів "ПриватБанку".

15 вересня Коломойського повідомили ще про одну нову підозру: за статтями про незаконні дії з платіжними картками, електронними грошима або іншими засобами доступу до банківських рахунків; заволодіння чужим майном через зловживання службовим становищем; легалізацію коштів, одержаних у злочинний спосіб.

15 вересня суд змінив запобіжний захід Коломойському, збільшивши заставу з майже 510 млн грн до 3,891 млрд грн. Нова застава, призначена судом бізнесменові,  – рекордна в історії України. Станом на середину червня найбільшими заставами були 523 млн грн для голови Державної фіскальної служби України у 2015–2017 роках Романа Насірова (пізніше заставу зменшили до 131 млн грн) і 402 млн грн для колишнього заступника міністра оборони Вячеслава Шаповалова, повідомляло видання "Слово і діло".