Денков запевнив, що Болгарія й далі надаватиме Україні військову допомогу. Питання про підписання безпекової угоди обговорюватимуть

Денков 26 лютого провів зустріч із Зеленським у Києві
Фото: gov.bg

Болгарія й далі надаватиме військову допомогу Україні, яка зазнала повномасштабної російської агресії. Про це 26 лютого в Києві на спільній пресконференції за підсумками зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков.

Відеозапис опубліковано у Facebook ОП.

"Хочу нагадати: ми жодного дня не зупинялися в допомозі Україні. І ми й далі її надаватимемо незалежно від підписання тих чи інших документів – як у межах спільних зусиль ЄС і НАТО, так і на основі двосторонніх угод. [...] Допомога для України – це допомога для Європи й Болгарії", – сказав Денков.

Відповідаючи на запитання щодо ймовірності підписання Болгарією угоди у сфері безпеки з Україною, Денков сказав: "Питання про підписання гарантій безпеки обговорюватимуть, проводитимуть консультації, і ми ухвалимо рішення".

За словами Денкова, Болгарія "постійно нарощує" підтримку України "як у сфері дипломатії, запрошення в ЄС і НАТО, так і у сфері військово-технічної допомоги".

"Ми щодня перевіряємо, які у вас потреби і які у нас наші можливості", – резюмував прем'єр-міністр.

Денков разом із делегацією уряду Болгарії прибув із візитом в Україну вранці 26 лютого. Зеленський повідомив, що на зустрічі з прем'єром Болгарії вони домовилися активізувати розвиток логістики й інфраструктури.

Контекст:

На початку повномасштабної війни Росії проти України в лютому 2022 року Болгарія офіційно відмовлялася постачати Україні зброю. Але в листопаді 2022 року парламент схвалив надання військової підтримки Києву, а у грудні в Болгарії повідомили про початок доправлення військової та військово-технічної допомоги в Україну. Зокрема, Болгарія пообіцяла передати Україні 100 БТР – бойових машин 60-х і 70-х років, які були в МВС країни і яких ніколи раніше не використовували.

Водночас, за даними ЗМІ, Болгарія активно підтримувала Україну боєприпасами й дизельним пальним і в перші місяці повномасштабної війни, хоча публічно була проти постачання. Розслідування про це опублікувало німецьке видання Die Welt. За даними Euractiv, Україна отримала від Болгарії через треті країни зброї на мільярди доларів, водночас Болгарія не уклала жодної прямої угоди з Україною.