Колишній інформатор ФБР, обвинувачений у наданні неправдивих свідчень проти Байдена та його сина, зізнався, що отримував ці відомості від РФ
Колишній інформатор Федерального бюро розслідувань США Олександр Смирнов, обвинувачений у наданні неправдивих свідчень проти президента США Джо Байдена та його сина Гантера, зізнався, що отримував недостовірні відомості від російської розвідки. Про це з посиланням на матеріали справи 20 лютого повідомляє телеканал CNN.
Як стверджує прокурор у справі Девід Вайс, після зустрічі з російськими шпигунами наприкінці минулого року Смирнов активно розповсюджував неправдиву інформацію, яка може вплинути на вибори у США. А наслідки його колишніх неправдивих звинувачень у хабарництві на адресу Байденів "відчуваються досі", вважає Вайс.
Смирнов зізнався, що він мав "широкі й дуже недавні" контакти з представниками іноземних розвідок, цитує американський телеканал матеріали справи. Фігурант також повідомив, що раніше зустрічався з представниками розвідки РФ, включно з високопоставленими офіцерами, і тими, хто керував "російськими вбивцями за кордоном", пише CNN із посиланням на матеріали розслідування.
16 лютого агентство Associated Press повідомило, що Смирнова у США обвинуватили у фабрикуванні багатомільйонної схеми хабарництва за участю президента США Байдена, його сина Гантера, а також української енергетичної компанії Burisma Holdings. У червні 2020 року він поінформував ФБР, що пов'язані з Burisma Holdings особи заплатили Байденам $5 млн у 2015-му або 2016 році. За словами Смирнова, один із керівників нібито стверджував, що найняв Гантера Байдена, щоб захистити компанію "від усіх видів проблем" за допомогою його батька.
Контекст:
Байден-молодший працював у раді директорів Burisma, яку пов'язують із ексміністром екології в уряді Миколи Азарова Миколою Злочевським. Після зміни влади в Україні у 2014 році ГПУ розслідувала діяльність Burisma, але згодом справу було закрито. У 2016 році Байден-старший висунув вимогу звільнити генпрокурора України Віктора Шокіна, погрожуючи, що США не виділять Україні $1 млрд кредитних гарантій.
У березні 2019 року тодішній генпрокурор України Юрій Луценко натякнув, що відставка Шокіна пов'язана з кримінальним провадженням, де містилися матеріали про те, що члени ради директорів Burisma, зокрема син Байдена Гантер, отримали $17 млн, походження яких було сумнівним. У травні Луценко наголошував, що його відомство не має доказів правопорушень з боку Джо Байдена або його сина Гантера.
Ситуація із сином Байдена стала причиною зовнішньополітичного конфлікту й ініціативи запуску процедури імпічменту тодішнього президента США Дональда Трампа у Конгресі. У підсумку нижня палата Конгресу – Палата представників – оголосила йому імпічмент, а верхня – Сенат – відхилила обидві статті обвинувачення.
Робота Гантера Байдена в Burisma стала однією з тем передвиборчих дебатів між його батьком і Трампом.
Джо Байден критикував заклики Трампа розслідувати діяльність Гантера Байдена в Україні й заявляв, що його син не зробив нічого поганого.