Лекорню сказав Шойгу, що немає зв'язку між терактом у Crocus City Hall та Україною, і "беззастережно" засудив війну РФ. Це перша їхня розмова із жовтня 2022 року

Лекорню (на фото) сказав Шойгу, що Франція й надалі підтримуватиме Україну "настільки довго й інтенсивно, наскільки це необхідно в її боротьбі за свободу й суверенітет"
Фото: EPA

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню 3 квітня провів телефонну розмову з главою міноборони країни-агресора РФ Сергієм Шойгу. Про це повідомляє сайт французького оборонного відомства.

Зазначають, що в розмові із Шойгу Лекорню "рішуче засудив" теракт у підмосковному Crocus City Hall і висловив солідарність Франції із жертвами та їхніми сім'ями.

Лекорню зазначив, що Франція не має інформації, яка дає змогу встановити зв'язок цього теракту з Україною, про що заявляють у Москві.

Французький міністр закликав РФ припинити використовувати цю атаку як інструмент.

Лекорню також "беззастережно" засудив агресивну війну, яку Росія розв'язала в Україні, й підтвердив, що Франція й надалі підтримуватиме Україну "настільки довго й інтенсивно, наскільки це необхідно в її боротьбі за свободу та суверенітет", щоб "принести мир і безпеку на європейський континент".

Як зазначило Le Monde, це перша розмова міністрів оборони РФ і Франції із жовтня 2022 року.

Контекст:

22 березня в Crocus City Hall у Красногорську Московської області перед концертом гурту "Пикник" сталася стрілянина. За інформацією пропагандистських ЗМІ, у партер концертної зали увірвалися люди в камуфляжі й розпочали стрілянину з автоматичної зброї. У будівлі спалахнула пожежа (імовірно, її влаштували нападники). Вогонь удалося загасити лише ввечері 23 березня. За офіційними даними, через стрілянину й пожежу загинуло понад 140 людей.

Відповідальність за теракт узяло на себе терористичне угруповання ІДІЛ, воно опублікувало фотографії нападників і відео, зроблене ними під час нападу, на якому видно, як вони стріляють у людей, а декому перерізають горло. У США заявили, що вважають саме ІДІЛ організатором теракту в Підмосков'ї, що не бачать жодних ознак причетності до цього України та що передавали Росії розвіддані про ймовірну підготовку ісламістами нападів у Росії.

23 березня у Брянській області РФ затримали чотирьох осіб за підозрою у скоєнні теракту. Це уродженці Таджикистану, які працювали в Росії, повідомив "Коммерсантъ".

Водночас російська влада і пропагандисти намагаються довести, що в цій історії нібито є якийсь "український слід". Зокрема, стверджують, що затримання підозрюваних у злочині сталося "неподалік кордону з Україною" (насправді, як з'ясувала "Медуза", "неподалік" – це за 140 км) і що для них нібито було підготовлено "вікно" з українського боку кордону. Але посол Білорусі в Росії Дмитро Крутой заявив, що білоруські спецслужби допомагали Росії затримати підозрюваних і "не дати піти терористам через наш спільний кордон". У військовій розвідці України наголосили, що ця заява посла фактично нівелювала заяви російської влади про те, що підозрювані в нападі прямували в бік українського кордону.

24 березня чотирьох підозрюваних у теракті суд у РФ відправив під арешт. Пізніше було затримано й інших людей, яких російські силовики вважають причетними до теракту.