"При нас Panzerhaubitze 2000 знищила російську гаубицю". Новий голова оборонного комітету Бундестагу відвідав Донецьку і Харківську області
Новообраний голова комітету Бундестагу з питань оборони Маркус Фабер відвідав Донецьку і Харківську області, щоб особисто з'ясувати поточні потреби українських військових. Про це повідомив у Facebook 17 червня нардеп від "Слуги народу", голова постійної делегації України в парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.
Нардеп зазначив, що це перша закордонна поїздка Фабера на новій посаді – і одразу в Україну, хоча за традицією новообрані голови комітету оборони парламенту Німеччини свій перший візит здійснюють до країни-сусіда. "І ми це цінуємо", – підкреслив український нардеп.
За словами Чернєва, під час візиту Фабера вони з головою оборонного комітету Ради Олександром Завітневичем і військовими "максимально занурилися в купу практичних питань аж до якості окремих видів снарядів для німецьких САУ і деталей, які вкрай необхідні для ремонту техніки".
"Виявили певні критичні проблеми, які потрібно вирішувати негайно, і Маркус пообіцяв після повернення в Німеччину оперативно допомогти. І я знаю, що він допоможе", – зазначив Чернєв.
Він додав, що під час візиту німецького депутата стався "приємний бонус".
"При нас німецька САУ Panzerhaubitze 2000 знищила російську гаубицю разом з боєкомплектом", – написав нардеп.
Фабер – член Бундестагу з 2017 року. Він обійняв посаду голови оборонного комітету 12 червня, змінивши Марі-Агнес Штрак-Ціммерман, яку обрали в Європарламент.
У своєму Facebook він повідомив про приїзд в Україну 15 червня. Після цього він відвідав цех з ремонту німецької техніки, зруйновані окупантами типографію та електростанцію в Харкові, у Краматорську – місце, де модифікують дрони.
Handelsblatt пише, що Фабер є "визнаним експертом у галузі оборони і затятим прихильником України". Під час війни він приїжджав в Україну вже чотири рази, зазначають у статті. Так само, як Штрак-Ціммерман, Фабер неодноразово тиснув на федеральний уряд у питанні постачання зброї. На його думку, Україна має отримати все, що їй необхідно для оборони, включно із крилатими ракетами TAURUS, які не хоче надавати канцлер Олаф Шольц.
Контекст:
Німеччина з початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї в зони конфлікту і погодилася доправляти озброєння в Україну.
ЗСУ, зокрема, вже отримали від Німеччини протитанкову зброю, самохідні гаубиці, БМП Marder, зенітні самохідні установки Gepard, системи ППО, РСЗВ, танки Leopard та інше необхідне озброєння й обладнання.
Також Німеччина передала Україні два ЗРК Patriot. У квітні 2024 року ФРН оголосила, що передасть Україні ще один комплекс Patriot.