"Троянди – червоні. Фіалки – сині. Угода щодо кордону зірвалася через тебе". Білий дім привітав спікера Конгресу Джонсона із Днем святого Валентина

Джонсон у День святого Валентина закликав "виявити трохи любові" до американців і вжити заходів для посилення безпеки кордону США
Фото: EPA

У Білому домі привітали спікера Палати представників США (нижньої палати американського Конгресу) із Днем святого Валентина. Відповідний пост опубліковано 14 лютого в Х адміністрації президента США Джо Байдена.

Джонсон заявив на пресконференції 14 лютого, що Палату представників, очолювану республіканцями, "не змусять ухвалити законопроєкт про допомогу іноземним державам", зокрема Україні, який "не дає нічого для безпеки кордону" США. Він згадав про День святого Валентина, який святкують 14 лютого, наголосивши, що цього дня потрібно "виявити трохи любові" до американців і вжити заходів для посилення безпеки кордону.

У Білому домі після цього опублікували пост, зобразивши Джонсона на тлі червоних сердець, додавши текст: "Троянди – червоні. Фіалки – сині. Угода щодо кордону зірвалася через тебе".

"Із Днем святого Валентина, спікере Джонсон!" – ідеться у привітанні.

Контекст:

20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю над міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що "ставки надто високі, а наслідки надто значні".

Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. 5 лютого 2024 року Сенат США презентував документ, у ньому загальна сума коштів, які виділяють, становила $118 млрд, із них Україні було передбачено $60 млрд. Але в підсумку частина республіканців назвала двопартійну угоду мертвою й заявила, що шансів ухвалити цей законопроєкт немає. Саботувати угоду республіканців закликав і експрезидент Дональд Трамп, він сказав, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і він не має бути прив'язаним до іноземної допомоги в жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявив, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Сенат не підтримав цього законопроєкту. Також у верхній палаті Конгресу провалили голосування щодо законопроєкту, який передбачав виділення допомоги лише Ізраїлю.

8 лютого Сенат підтримав розгляд законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню без угоди про міграційну реформу та безпеку кордону. Його зрештою й ухвалили, але документ ще має затвердити Палата представників.