Україна і Швеція розпочнуть переговори щодо укладання двосторонньої угоди про гарантії безпеки – Кулеба

Кулеба (на фото) повідомив, що обговорив із главою МЗС Швеції євроінтеграцію України
Фото: EPA

Україна і Швеція домовилися розпочати переговори щодо укладання двосторонньої угоди про гарантії безпеки. Про це 4 жовтня в X за підсумками телефонної розмови із главою МЗС Швеції Тобіасом Біллстрьомом повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Під час телефонної розмови з Тобіасом Біллстрьомом домовилися розпочати переговори щодо укладання двосторонньої угоди про гарантії безпеки відповідно до Вільнюської декларації G7, – написав глава українського МЗС. – Ми також обговорили євроінтеграцію України. Працюємо разом на шляху до початку ще цього року переговорів про вступ України в ЄС".

ЗМІ повідомляли, що Біллстрьом не зміг бути в Києві на засіданні Ради закордонних справ Євросоюзу 2 жовтня, тому що він забув свій паспорт і не потрапив до України.

Контекст:

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й "інші витрати" на Росію. 29 країною, яка приєдналася до декларації G7 про гарантії безпеки для України, стала Албанія, повідомили 20 вересня в ОПУ.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

У серпні Україна вже розпочала двосторонні переговори щодо гарантій безпеки зі США, Великобританією й Канадою. Про початок переговорів між Україною і Францією про двосторонні гарантії безпеки у вересні домовилися Зеленський і президент Франції Еммануель Макрон.

Гарантії безпеки, які дістане Україна, – це найкращий спосіб показати президенту країни-агресора Росії Володимиру Путіну, що він "не переживе України" та її партнерів, вважає державний секретар США Ентоні Блінкен.