ВАКС заочно заарештував ексголову Фонду держмайна Сенниченка

Сенниченка підозрюють у виведенні 500 млн грн коштів держпідприємств і створенні злочинної організації з відмивання грошей
Фото: kmu.gov.ua

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 7 травня обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою ексголові Фонду державного майна України. Про це 8 травня повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

У повідомленні не вказують імені підозрюваного, але, з огляду на обставини справи, ідеться про Дмитра Сенниченка, який очолював ФДМ із 19 вересня 2019 року до 17 лютого 2022 року.

"Слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП і обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому голові Фонду державного майна України, який очолював злочинне угруповання, що протягом 2019–2021 років заволоділо понад 500 млн грн коштів держпідприємств, серед яких найпотужніше хімічне підприємство України АТ "Одеський припортовий завод" і один із найбільших у світі виробників титанової сировини АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", і легалізувало доходів, одержаних злочинним шляхом, на суму понад 10 млрд грн", – ідеться в повідомленні.

Зараз підозрюваний у міжнародному розшуку. Після того як його затримають, слідчий суддя вирішить, чи застосовувати цей запобіжний захід.

Контекст:

Сенниченко тричі був викривачем корупції, подаючи відповідні заяви до НАБУ. Тепер у бюро вважають, що насправді він усував "конкурентів" на підприємствах, щоб заробляти могла лише підконтрольна злочинній організації компанія.

Зокрема, у січні 2020 року НАБУ під час передання $50 тис. затримало низку осіб, які, за версією слідства, запропонували Сенниченку $5 млн в обмін на призначення певної особи на посаду директора Одеського припортового заводу. Затримані нібито планували передавати хабар частинами протягом року з моменту досягнення домовленостей.

У жовтні 2022 року "Українська правда" писала, що Сенниченко за кордоном, на Лазуровому узбережжі Франції.

22 березня 2023 року САП повідомила про відкриття кримінального провадження у зв'язку з виведенням 500 млн грн коштів держпідприємств, серед яких ОПЗ і один із найбільших у світі виробників титанової сировини ОГХК. Сенниченка підозрюють у тому, що він разом зі спільниками призначив "своїх" людей директорами підприємств, які надалі укладали договори з визначеними компаніями і продавали продукцію за заниженими цінами. Різницю у вартості виводили й конвертували в інтересах злочинної організації.

У квітні Сенниченка оголосили в розшук.

У листопаді НАБУ повідомило, що також підозрює Сенниченка у причетності до створення злочинної організації з відмивання грошей. Про підозру повідомили також інших фігурантів, загалом підозрюваних уже 11.