Заарештований гелікоптер Жеваго передали військовим – ДБР
Заарештований гелікоптер екснардепа, акціонера банку АТ "Банк "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго передали одній із бойових частин Збройних сил України. Про це повідомило Державне бюро розслідувань 20 вересня.
У ДБР нагадали, що вертоліт заарештували в межах розслідування кримінального провадження в березні 2023 року.
"За рішенням військового командування країни для забезпечення виконання бойових завдань однією з частин було здійснено примусове відчуження гелікоптера", – ідеться в повідомленні.
Повітряне судно належало підконтрольній колишньому депутату юридичній особі. Жеваго використовував його з особистою метою під час перебування на території України, зазначили у ДБР.
Контекст:
У серпні 2019 року співробітники ДБР оголосили про підозру двом топменеджерам банку Жеваго "Фінанси та кредит" у справі про розтрату 2,5 млрд грн. Цей банк було засновано 1990 року, він входив у 10 найбільших банків України. 2015 року в банку відкликали ліцензію й розпочали його ліквідацію.
У липні 2021 року правоохоронці оголосили Жеваго в міжнародний розшук. 27 вересня 2022-го йому заочно оголосили про підозру в розтраті й відмиванні грошей. 1 жовтня Шевченківський районний суд Києва задовольнив позов Національного банку України про стягнення з Жеваго 1,539 млрд грн для погашення заборгованості банку за надані раніше кредити рефінансування.
27 грудня 2022 року стало відомо про затримання Жеваго в одному з готелів Куршевеля. 28 грудня суд французького міста Шамбері обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, 5 січня 2023 року суд погодився випустити Жеваго під заставу в розмірі €1 млн за умови, що він здасть паспорти й реєструватиметься в поліції тричі на тиждень.
30 березня слідча палата Апеляційного суду міста Шамбері відмовила українській стороні в екстрадиції Жеваго. Суд мотивував своє рішення тим, що "Україна є державою в стані війни й не здатна забезпечити судовий процес, що гарантує основоположні свободи", наголосили у ДБР.
Як зазначили в Держбюро, прокурор Франції планує подання апеляційної скарги на вказане рішення, водночас Жеваго продовжили дію строку раніше обраного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
3 серпня Жеваго оголосили підозру в хабарництві, це випливає з поста Національного антикорупційного бюро України у Facebook. "НАБУ і САП повідомили власнику групи "Фінанси та кредит" про підозру в наданні неправомірної вигоди голові й суддям Верховного Суду в обмін на рішення на його користь у господарській справі", – ідеться в повідомленні.