Зеленський і Макрон домовилися почати переговори між Україною та Францією про двосторонні гарантії безпеки

Зеленський повідомив, що 3 вересня провів "ґрунтовні переговори" з Макроном
Фото: Володимир Зеленський / Facebook

Президент України Володимир Зеленський 3 вересня провів телефонну розмову із президентом Франції Еммануелем Макроном. Про це Зеленський проінформував в X (колишній Twitter).

Глава держави зазначив, що під час "ґрунтовних переговорів" із Макроном "висловив подяку Французькій Республіці за підтримку, зокрема за надзвичайно важливу військову допомогу".

"Обговорили наступні оборонні пакети. Ми також домовилися, що Франція та французькі компанії візьмуть участь у форумі оборонних індустрій. Окремо обговорили забезпечення функціонування "зернового коридору" та посилення безпеки Одещини, – написав Зеленський. – Також домовилися розпочати переговори щодо двосторонніх гарантій безпеки у розвиток декларації G7. Наші команди отримали відповідні доручення".

Президент повідомив, що "особливо подякував Франції за лідерство у реалізації формули миру".

"Ми обговорили Глобальний саміт миру, до якого необхідно залучити якнайбільшу кількість країн, особливо тих, які розташовані за межами Європи", – наголосив Зеленський.

Контекст:

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія та Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію щодо підтримки України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку та економічну допомогу, а також накласти економічні та "інші витрати" на Росію. Згодом до декларації приєдналися й інші держави. Надати Україні гарантії безпеки готово вже майже 30 країн, заявив 26 серпня Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

У серпні Україна вже розпочала двосторонні переговори щодо гарантій безпеки зі США, Великобританією та Канадою.

Гарантії безпеки, які нададуть Україні, – це найкращий спосіб продемонструвати президенту країни-агресора Росії Володимирові Путіну, що він "не переживе України" та її партнерів, вважає державний секретар США Ентоні Блінкен.