Зеленський: Партнерство України та Японії стане глобальним прикладом, як треба захищати життя і створювати нові можливості для вільних народів

Зеленський розповів про зустріч із японськими бізнесменами та главою МЗС
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський у зверненні до українців розповів подробиці зустрічі 9 вересня із главою МЗС Японії Йосімасою Хаясі та японськими бізнесменами. Текст опубліковано на сайті глави держави.

"Провів зустріч із міністром закордонних справ Японії та представниками японського бізнесу. Про нашу стійкість. Про відновлення та розвиток. Енергетика, транспорт, розмінування, соціальна сфера, створення нових робочих місць в Україні – представив конкретні напрями, де ми можемо зробити більше разом", – сказав Зеленський.

Президент України зазначив, що дуже важливими сферами українсько-японського співробітництва є телекомунікації, захист інформації, захист української інфраструктури, зелена енергетика, машинобудування й аграрний сектор.

"Упевнений, що наше партнерство – України та Японії – стане глобальним прикладом. Прикладом, як треба захищати життя та створювати нові можливості для народів. Для вільних народів. Дуже важливий безпековий результат сьогодні – домовилися розпочати підготовку двостороннього документа з Японією щодо безпекових гарантій. Уже працюємо зі Сполученими Штатами, Великобританією, Канадою. Тепер – із Японією", – пояснив він.

Зеленський нагадав, що в Японії на парламентському саміті гостем був спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

"Є сильна декларація саміту. Були важливі зустрічі. Чітка підтримка України й потужні сигнали про те, що вся українська територія має бути очищена від російських військ, і лише це відкриває дорогу до справедливого і надійного миру", – зазначив президент України.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Японія приєдналася до санкцій проти Росії, передає Україні нелетальне оборонне обладнання, гуманітарну та фінансову допомогу, влада країни послідовно засуджує російську агресію.

21 березня з першим візитом після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну приїжджав прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда. Він відвідав деокуповану у квітні минулого року Бучу Київської області та запевнив, що Японія докладатиме зусиль для відновлення миру в Україні.

За підсумками переговорів із президентом України Кісіда повідомив про надання Японією Україні $0,5 млрд, частину коштів спрямують на нелетальне озброєння.

13 травня японський міністр фінансів Судзукі Сюн'їті заявив, що Японія планує виділити для України $3,5 млрд прямої бюджетної підтримки протягом 2023 року.