Зеленський заявив, що Україна не просить поступок на шляху в Євросоюз і виконує всі рекомендації Єврокомісії

Зеленський наголосив на важливості того, щоб підтримка України з боку Європи й інших партнерів залишалася стійкою
Фото: ЕРА

Україна не просить поступок на шляху в Євросоюз і виконує всі рекомендації Єврокомісії. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 4 листопада на спільній пресконференції із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Рекомендації, необхідні для початку переговорів щодо членства, ми реалізували. Це стосується і верховенства права, і захисту прав людини та свобод національних спільнот, більшої прозорості в роботі державних інституцій та посилення антикорупційної інфраструктури", – наголосив глава держави.

Зокрема, він виокремив законопроєкт про лобізм, який "додасть прозорості політичним процесам і надійно захистить державу від деструктивного впливу олігархів та інших осіб, які намагаються обійти верховенство права".

Зеленський наголосив на важливості того, щоб підтримка України з боку Європи й інших партнерів залишалася стійкою.

"Це стосується і оборони, і фінансової підтримки. Росія повинна бачити, що світ не відступає, захищаючи свободу і міжнародне право", – резюмував президент.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з Європейським союзом у 2014 році після перемоги Революції гідності. Того самого року Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі й НАТО закріплено в Конституції з лютого 2019 року.

28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ в Європейський союз за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія і Молдова. 17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні та Молдові статус кандидатів.

24 жовтня Reuters із посиланням на трьох посадовців повідомило, що Єврокомісія 8 листопада опублікує звіт, у якому позитивно оцінить прогрес України на шляху членства в Європейському союзі, і цю оцінку додадуть до щорічного звіту Єврокомісії у Брюсселі. Потім на саміті лідерів ЄС 14–15 грудня очікують на ухвалення рішення про те, чи розпочинати офіційні переговори про членство з Україною, пише агентство.

Україна буде готова розпочати переговори щодо вступу в ЄС у 2023 році, заявив 5 жовтня Зеленський. Наступного дня фон дер Ляєн зазначила, що для країн-кандидатів "жодних коротких шляхів" для вступу в ЄС не буде.

30 жовтня "історичний момент" і позитивні новини щодо вступу України в ЄС анонсували у МЗС країни.