"Був одним із найбільш огидних покидьків, зрадників і колаборантів". У ГУР підтвердили ліквідацію Киви

Кива "всьо", підтвердили в ГУР
Фото: zagittya.com.ua

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив ліквідацію на території країни-агресора РФ екснардепа від забороненої в Україні партії ОПЗЖ Іллі Киви. Про це він сказав 6 грудня в ефірі національного телемарафону, відеозапис опубліковано в YouTube каналу "Ми – Україна".

"Так, можемо підтвердити, що Кива "всьо". Така доля спіткатиме інших зрадників України, а також посіпак путінського режиму", – наголосив Юсов.

За його словами, Кива "був одним із найбільш огидних покидьків, зрадників і колаборантів".

Про те, що тіло Киви виявили в Підмосков'ї, повідомили 6 грудня російські Telegram-канали і з посиланням на них – телеканал РЕН ТВ. Цю інформацію пізніше підтвердили в російських екстрених службах російському пропагандистському агентству "РИА Новости".

За даними джерел видання "ГОРДОН", Киву було ліквідовано внаслідок спецоперації СБУ зі стрілецької зброї.

Контекст:

Кива 2019 року став нардепом від ОПЗЖ, до цього він служив у Національній поліції України. Наприкінці січня 2022 року на тлі чуток про підготовку Росією нападу на Україну Кива вилетів до Іспанії й більше в Україну не повертався.

За даними проєкту Bihus.info, Кива жив у Росії. Він неодноразово робив проросійські заяви. Кива сказав, що Україну "поневолив і поставив на коліна Захід, вона просякнута нацизмом і в неї немає майбутнього", і закликав президента країни-агресора Росії Володимира Путіна "звільнити Україну". Фракція ОПЗЖ назвала його "провокатором, який намагається завадити мирному процесу", і виключила зі свого складу. У березні Верховна Рада позбавила Киву мандата нардепа.

6 березня Киву заочно повідомили про підозру за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність) і ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу. 10 березня суд у Львові заочно обрав політику запобіжний захід у вигляді арешту. Пізніше його оголосили в міжнародний розшук.

Наприкінці квітня Кива звернувся до Путіна з відкритим листом, у якому попросив надати йому "політичний притулок" у Росії.