Для окупантів буде проблемою відновити корабель "Оленегорский горняк" – ГУР МО України

Окупанти не можуть почуватися в безпеці у Чорному морі, заявив Юсов
Фото: gur.gov.ua

Після "заходів" України у Чорному морі флот російських окупантів там уже не здається невразливим. Про це, коментуючи підрив російського танкера SIG у територіальних водах України, представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив 5 серпня в ефірі національного телемарафону, який транслює телеканал "Рада".

"Тривають заходи, які є прямими наслідками вторгнення й окупації рашистів до України. Те, що вони думали, буде працювати їм на користь, а саме їхній флот, у сучасних умовах не здається вже таким невразливим для інших, менших, але більш сучасних засобів. Тому окупанти не можуть почувати себе у безпеці на всіх територіях", – сказав Юсов.

Він додав, що для окупантів буде проблематично найближчим часом відновити десантний корабель "Оленегорский горняк", який атакували дрони в бухті Новоросійська.

"Конструкція робилася не на території сучасної РФ, пошкодження там дуже значні. І, звичайно, найближчим часом цього "Оленегорского горняка" ми не побачимо", – наголосив представник ГУР.

У ніч проти 4 серпня в бухті Новоросійська пролунали вибухи, міноборони країни-агресора РФ заявило про атаку на військово-морську базу двома морськими безекіпажними катерами. Місцева влада запевнила, що постраждалих і руйнувань через атаку немає, однак у мережі з'явилося відео, на якому великий десантний корабель (ВДК) "Оленегорский горняк" нахилився набік і його намагаються відбуксирувати до берега.

Джерела у Службі безпеки України заявили, що російський військовий корабель було підбито внаслідок спецоперації СБУ та ВМС ЗСУ. Представник ВМС ЗСУ наголосив, що ця структура не має "ніякого відношення" до удару по ВДК. З'явилося також відео удару по "Оленегорскому горняку", зняте камерою морського безпілотника, та супутникові знімки підбитого корабля в порту Новоросійська.

За даними ЗМІ, російський ВДК атакували з використанням морського безпілотника українського виробництва MAGURA V5.

Це вже не перша успішна спецоперація СБУ з використанням надводних дронів. Голова СБУ Василь Малюк говорив, що атака на кораблі Росії у Севастопольській бухті у жовтні 2022 року та нещодавній підрив Кримського мосту –  справа рук Служби безпеки.

У ніч на 5 серпня у територіальних водах України в Керченській протоці надводний дрон атакував і підбив великий нафтовий танкер SIG країни-агресора Росії, який транспортував пальне для російських окупаційних військ. Джерела в СБУ повідомили виданню "ГОРДОН", що удар по SIG також є спільною спецоперацією Служби безпеки України та Військово-морських сил ЗСУ.

Контекст:

За даними Генштабу ЗСУ, за час повномасштабного вторгнення російська армія втратила 18 кораблів і катерів, включно із флагманом Чорноморського флоту Росії ракетним крейсером "Москва". Його ЗСУ підбили 13 квітня 2022 року. В Одеській ОВА повідомили, що по кораблю завдали удару ракетами "Нептун". У підсумку крейсер затонув.

26 липня британська розвідка повідомляла, що РФ сприймає українські протикорабельні ракети як основну загрозу, яка обмежує ефективність її Чорноморського флоту.

30 серпня група західних посадовців підтвердила виданню Politico, що ЧФ РФ утратив боєздатність і його використовують лише в обороні.

Україна позбавила Росію панування у Чорному морі, заявив 11 лютого 2023 року міністр оборони України Олексій Резніков.