"Із чисто технічних причин". Кулеба відповів, чому Кримський міст досі стоїть
Україна має таке саме право знищувати російських окупантів у тимчасово захопленому ними Криму, як і в будь-якому іншому місці на українській території. Про це в інтерв'ю Le Figaro, опублікованому 2 лютого, заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба.
За його словами, сили оборони України й далі знищуватимуть окупантів у Криму.
Кулеба додав, що Кримський міст – не виняток. Це "незаконна, нелегальна інфраструктура, яку використовують із воєнною метою і для забезпечення російської армії у Криму", наголосив глава українського МЗС.
Кулебу запитали, чому міст досі стоїть, за два роки після початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ.
"Із чисто технічних причин", – відповів міністр.
Кулеба розповів, що Україна потребує зброї, яка зможе ефективно уразити Кримський міст, уникаючи водночас російських засобів ППО.
На його думку, того дня, коли міст буде зруйновано, "буде величезна радість не лише в Києві, а й у багатьох європейських столицях".
"Ми дістанемо пляшку чудового шампанського", – резюмував Кулеба.
Контекст:
За час повномасштабної війни на Кримському мосту двічі сталися вибухи. Уперше – 8 жовтня 2022 року. Було пошкоджено залізничне полотно мосту і зруйновано кілька прольотів його автомобільної частини.
Другий вибух стався 17 липня 2023 року. Повідомляли про загибель сімейної пари з Бєлгородської області, яка на момент вибуху їхала мостом. Унаслідок інциденту було серйозно пошкоджено два прольоти мосту.
8 липня 2023 року Міноборони України визнало, що першого удару по Кримському мосту Україна завдала, "щоб зламати росіянам логістику". Джерела видання "ГОРДОН" у СБУ повідомили, що друга атака на Кримський міст була спецоперацією Військово-морських сил ЗСУ і Служби безпеки України. 26 липня голова СБУ Василь Малюк підтвердив, що підрив Кримського мосту був операцією української спецслужби. У листопаді він зазначив, що Кримський міст не функціонує на повну потужність.