Камишін: Є домовленості з двома провідними американськими компаніями щодо спільного виробництва в Україні боєприпасів 155-го калібру
Представники України домовилися з двома провідними компаніями США щодо спільного виробництва боєприпасів калібру 155 мм. Про це 7 грудня в ефірі національного телемарафону, який транслює в YouTube канал "Рада", заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.
"Є довгострокові рішення, але дуже важливі для нас. Це рішення про виробництво боєприпасів, насамперед 155-го калібру. У нас є домовленості з двома американськими провідними компаніями щодо спільного виробництва в Україні боєприпасів 155-го калібру. Реалізація цих проєктів триватиме роки", – сказав міністр.
Він уточнив, що процес виробництва боєприпасів цього калібру триває два-три роки.
"Щоб розпочати це виробництво, нам потрібні технології, якими володіють наші партнери. Україна ніколи не виробляла ці калібри. Тому що раніше ми почнемо, то раніше у нас будуть ці рішення", – підкреслив Камишін.
Контекст:
Україна хоче стати найбільшим виробником зброї у Європі, заявляв Камишін.
12 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна розробляє комплексну програму з виробництва зброї з чіткими строками й обсягами.
2024 року Міноборони та Мінстратегпром мають намір у кілька разів збільшити виробництво ракет, боєприпасів, озброєння й військової техніки, особливо засобів протиповітряної оборони.
У вересні в Києві відбувся перший міжнародний Форум оборонних індустрій DFNC1, у якому взяло участь 252 оборонні компанії з більше ніж 30 країн. Українські компанії підписали 20 документів з іноземними партнерами у межах форуму. У Мінстратегпромі розповіли про щомісячне нарощування Україною виробництва зброї й наголосили, що є "кратне зростання навіть за цей рік".
6–7 грудня у Вашингтоні відбувається конференція оборонних індустрій DFNC1: US Edition, яку заплановано як продовження форуму.
6 грудня після конференції оборонних індустрій міністр оборони США Ллойд Остін провів у Пентагоні двосторонню зустріч із міністром оборони України Рустемом Умєровим. Як заявили в Пентагоні, двостороння дискусія базувалася на розмовах, які відбулися у листопаді, і стосувалася стратегічних цілей України на 2024 рік і довгострокового планування.
Умєров подякував Остіну за проведення двосторонніх дискусій та організацію конференції у Вашингтоні. "Ми вважаємо цю конференцію... значним проривом у розвитку нашої військово-технічної співпраці, – наголосив глава Міноборони. – Це один із головних елементів підвищення самодостатності України".