Офіс генпрокурора зупинив постачання ЗСУ мільйона неякісних продовольчих наборів
Спеціалізована антикорупційна прокуратура України зупинила постачання великої партії неякісних харчових продуктів для армії. Про це Офіс генерального прокурора України повідомив 1 вересня.
За його даними, прокурори в суді довели незаконність додаткової угоди до договору про закупівлю продуктових наборів для Збройних сил України, укладеного Міністерством оборони України з однією з комерційних фірм.
"Ідеться про мільйон таких наборів вартістю 430 млн грн. Зазначеною додатковою угодою до договору передбачена закупівля продуктових наборів, які не відповідають установленим законодавством нормам харчування для військовослужбовців", – ідеться в повідомленні.
В ОГПУ зазначили, що незаконна угода зафіксувала факт прийняття Міністерством оборони України неякісної продукції.
Контекст:
21 січня видання ZN.UA повідомило, що відповідно до угоди Міноборони від 23 грудня 2022 року, міністерство закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах. Наприклад, Міноборони купувало яйця по 17 грн за штуку.
ТОВ "Актив компані", про контракт із яким ішлося у статті, 22 січня 2023 року виступило з офіційною позицією щодо скандалу у ЗМІ. Керівництво компанії стверджує, що порівняння цін на окрему одиницю товару в супермаркеті з вартістю в контракті є неправильним і маніпулятивним і що розголошення деталей контрактів ставить під загрозу безпечну роботу для постачання армії.
Міністерство оборони також опублікувало свою позицію. У відомстві заявили, що інформацію про закупівлю поширюють "з ознаками умисних маніпуляцій" і вона вводить в оману.
Пізніше в Міноборони заявили, що сталася "звичайна технічна помилка". Міністр оборони Олексій Резніков додав, що документа, опублікованого у ЗМІ, "ще не існує" і "жодної копійки по ньому не витрачено". Водночас 12 червня у Центрі протидії корупції (ЦПК) підтвердили, що Міноборони купувало яйця по 17 грн за штуку. Центр також посилається на слова голови Держаудитслужби України Алли Басалаєвої. Тільки на одному контракті Міноборони збиралося "переплатити/вкрасти" 4 млрд грн, додали у ЦПК.
Резніков після скандалу навколо закупівель Міноборони пообіцяв, що українське оборонне відомство поверне громадський контроль над частиною закупівель, і анонсував перезавантаження антикорупційного управління Міноборони. Верховна Рада 24 лютого ухвалила закон про введення прозорості в оборонних закупівлях.