У російських ракетах Х-59 НАЗК виявило 42 іноземні деталі. Такою ракетою РФ била по Кропивницькому 4 січня
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) поповнило єдину базу іноземних компонентів у зброї 42 деталями авіаційних ракет РФ Х-59. Про це повідомила пресслужба НАЗК 5 січня.
За даними агентства, саме ці ракети в поєднанні з безпілотниками Shahed країна-агресор Росія почала регулярно застосовувати останнім часом. Зокрема, такою ракетою РФ вдарила по об'єкту енергетики у Кропивницькому 4 січня 2024 року.
"Не можна дозволяти, щоб іноземні технології та компоненти продовжували ставати частиною зброї агресорів і вбивали цивільних в усьому світі. Ми й надалі регулярно поповнюватимемо базу, щоб виробники, посадовці, журналісти-розслідувачі, а також просто небайдужі громадяни з різних країн обʼєднувалися заради нерозповсюдження технологій до таких терористичних режимів як РФ", – зазначили у НАЗК.
Контекст:
У листопаді 2022 року в українській воєнній розвідці повідомляли, що внаслідок міжнародних санкцій можливості російського військового виробництва значно скоротилися і російські збройові заводи могли виробляти приблизно 40 нових ракет на місяць.
У лютому 2023 року українська розвідка повідомила, що в Росії намагаються проводити імпортозаміщення і спрощувати виробництво зброї, жертвуючи її якістю.
Зараз РФ знаходить можливості обходити санкції, зазначав президент України Володимир Зеленський. Про факти обходу санкцій Україна повідомляє партнерів. Зеленський наголошував, що якнайбільше глобальних гравців мають бути "абсолютно принциповими в дотриманні режиму санкцій проти Росії за терор".
6 червня Зеленський говорив, що стосовно дотримання антиросійських санкцій "є питання до Індії, Китаю, деяких європейських країн, представників Латинської Америки, Туреччини".
Незважаючи на введені санкції, більшість іноземної електронної компонентної бази, яку використовує Росія для виробництва ракет, зроблено у США – 81%. Про це йдеться в документі санкційної групи Єрмака – Макфола, який опублікували в липні.
Російська корпорація "Конструкторское бюро машиностроения" (КБМ), яка виробляє "Іскандери" і "Кинджали", й далі отримує комплектування з Європи та інших країн за допомогою фірм-посередників, писали в жовтні російські ЗМІ.