Умєров на засіданні "Рамштайну" показав відео бою, у якому українці на Bradley розбили російський танк
Міністр оборони України Рустем Умєров на онлайн-засіданні 18-ї зустрічі контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 23 січня показав партнерам відео з поля бою, щоб продемонструвати, що він має на увазі під "асиметричним підходом" та стратегічною перевагою у війні з Росією. Підсумкову промову Умєрова на зустрічі опубліковано на сайті Міноборони.
На відео 47-ї окремої механізованої бригади ЗСУ український екіпаж американської БМП Bradley зупинив сучасний російський танк Т-90М "Прорив". Під час цього бою російський танк було виведено з ладу, а потім його добили FPV-дронами.
"У цьому бою український екіпаж зіткнувся із двома несподіваними викликами. І вони знайшли спосіб вирішити обидва. Перша проблема полягала в тому, що екіпаж Bradley раптово опинився на близькій відстані до російського танка – не більше ніж 150 метрів, і це не дало можливості використати протитанкову зброю. Однак підрозділ негайно застосував 25-мм гармату із бронебійними боєприпасами. Друга проблема – коли у хлопців закінчилися бронебійні снаряди. Їхнє рішення полягало в тому, щоб осліпити ворога стандартними боєприпасами, знищивши оптику танка", – розповів Умєров.
За його словами, команда Bradley щойно прибула з навчання в Німеччині і навідник БМП лише вдруге використав свою бойову машину.
Однак, підкреслив міністр, це навчання зробило бійців досить компетентними, щоб не тільки точно знати, куди потрібно цілитися, а й, незважаючи на стрес, ухвалювати правильні рішення, а бойова машина мала достатні можливості, щоб зупинити знаменитий російський танк "Прорив" у ближньому бою.
Цей приклад, за словами Умєрова, демонструє, що стратегічна перевага України полягає у поєднанні людей, технологій та навчання, що дає змогу ухвалювати правильні рішення у потрібний час.
"Якби українські бійці не змогли прийняти одне із двох рішень, результат міг би бути зовсім іншим. Але екіпаж зробив правильний вибір. Ось як це працює: поєднання ефективного навчання, ефективного обладнання та ефективних операторів зрештою дає вам вирішальну перевагу. І це рецепт нашого асиметричного підходу. Це те, що дасть нам стратегічну перевагу. Це та сила, яка нам потрібна, щоб подолати ворога, який має більше ресурсів", – сказав глава Міноборони.
Контекст:
Формат "Рамштайн" було започатковано навесні 2022 року – 26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині провели першу зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні. Тодішній міністр оборони України Олексій Резніков після цієї зустрічі заявив, що відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів щодо передання Україні зброї. Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.
У роботі 17-ї зустрічі контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" 22 листопада 2023 року взяли участь керівники оборонних відомств понад 50 держав. На онлайн-засіданні сформували коаліцію розвитку ППО України, її очолили Німеччина і Франція. До коаліції приєдналося 20 країн. Умєров заявив, що "найбільші та найпотужніші анонси" за підсумками "Рамштайну" "залишилися не для розголошення".
18-та зустріч групи відбулася 23 січня онлайн. На ній союзники взяли на себе зобов'язання працювати над тим, щоб надавати Україні більше далекобійної зброї, повідомили у Міноборони. Також кілька країн говорили "про великі пакети фінансової допомоги". Після зустрічі Німеччина оголосила, що вперше передасть Україні багатоцільові військові гелікоптери Sea King Mk41.