В ОБСЄ повідомили деталі про загибель п'ятирічної дитини на Донбасі

СММ ОБСЄ поспілкувалася з бабусею загиблої дитини
Фото: ЕРА (архів)
Моніторингова місія ОБСЄ у звіті 6 квітня повідомила, що зв'язалася телефоном із бабусею п'ятирічної дитини, яка загинула 2 квітня в селищі Олександрівське Донецької області (наразі під контролем бойовиків "ДНР").

"Вона повідомила, що в другій половині дня 2 квітня її онук був біля їхнього будинку на вулиці Дорожній в Олександрівському, коли вона почула звук вибуху. Бабуся додала, що вона побачила на вулиці білий і чорний дим. За її словами, вийшовши на вулицю вона побачила внука на землі й помітила сліди від осколків пошкодження на стіні будинку і розташованому поруч паркані", – указано у звіті.

Крім того, спостерігачі зв'язалися з моргом у Донецьку, там їм повідомили, що дитина померла внаслідок вибухової травми та множинних осколкових поранень.

Контекст:

3 квітня бойовики "ДНР" звинуватили українських військових у застосуванні безпілотника, "спорядженого вибуховим пристроєм", унаслідок чого в селищі Олександрівське нібито загинула дитина 2016 року народження. Цей реліз, попри брак доказів, передрукувала низка російських ЗМІ, зокрема "Інтерфакс", "РИА Новости", Lenta.ru, РБК і "Коммерсантъ", а також українська "Страна".

StopFake і "Донбас.Реалії" (проєкт "Радіо Свобода") проаналізували повідомлення жителів у місцевих пабліках у соцмережах. StopFake зв'язалися із жителями Олександрівського та очевидцями інциденту. Вони розповіли, що дитина в тому населеному пункті дійсно загинула, але вона підірвалася на міні, яку виявила в гаражі.

Українська делегація у тристоронній контактній групі повідомила, що відстань Олександрівського до лінії зіткнення – приблизно 15 км, і це ставить під сумнів можливість використання на такій відстані безпілотника. Україна попросила ОБСЄ перевірити інформацію про загибель дитини.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко повідомив, що фейки про вбитих дітей – невід'ємна частина російських психологічних операцій проти України.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

Зокрема, 26 березня 2021 року в районі селища Шуми Донецької області незаконні збройні формування Росії відкрили вогонь по українських позиціях, унаслідок чого загинуло четверо військовослужбовців, включно з підполковником Сергієм Ковалем, ще двоє дістали поранення. У день обстрілу штаб ООС повідомляв, що окупанти вели вогонь із мінометів, великокаліберних кулеметів і автоматичних станкових гранатометів.

1 квітня в Офісі президента повідомили, що від початку 2021 року російсько-окупаційні війська на Донбасі порушили режим припинення вогню понад 570 разів.

Загалом за час дії перемир'я на Донбасі загинуло 28 українських військових, із них 23 від початку 2021 року, повідомив президент України Володимир Зеленський у розмові з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо 6 квітня.