Зеленський розповів американцям про "бульдожу хватку" українських воїнів, процитувавши Лінкольна

Ніколи раніше російська диктатура не зустрічала настільки сильного опору, як в Україні, переконаний Зеленський
Фото: EPA

Світ не вірив в Україну вранці 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 21 вересня, виступаючи у Вашингтоні під час свого візиту у США, цитати з промови опубліковано в Telegram українського лідера.

"Коли я говорив із президентом [США Джо] Байденом рано-вранці 24 лютого 2022 року, світ не вірив в Україну. Але я запевнив його, що ми не здамося. І він підтвердив, що Америка буде з нами стільки, скільки потрібно. Конгрес США це підтвердив. Україна завжди буде вдячна за це", – наголосив український лідер.

Він розповів, що серед документів, які побачив 21 вересня, коли відвідував Національний архів США, була телеграма Авраама Лінкольна генералу Уліссу Гранту.

"Документ, який надихає. "Тримайся бульдожою хваткою, гризи й души, скільки можеш", – слова президента Лінкольна відображають мужність і віру, які допомогли Америці", – зазначив український лідер.

Слова президента Лінкольна, на думку Зеленського, відображають саме те, як воюють українці.

"У наших переможних битвах за Київ, Харків та острів Зміїний у Чорному морі. У нашій битві за Бахмут, де наші солдати йдуть уперед попри труднощі. У нашій битві за кожен сантиметр української землі. Кожного дня цієї війни українські солдати тримаються бульдожою хваткою. Вони гризуть і душать російських окупантів, наскільки це можливо. Ніколи раніше російська диктатура не зустрічала такого сильного опору. І ніколи більше Росії не вдасться знищити жодну іншу націю", – заявив президент України.

Він нагадав, що Україна платить найвищу ціну за захист свободи і глобальної безпеки.

"Щодня і щоночі Росія продовжує свій терор ракетами й іранськими безпілотниками. Але щодня наша єдність залишається сильною. Ви підтримуєте нас. І ми знаємо, що ми не впадемо. І ми бачимо, як наша свобода зберігає хватку бульдога", – підсумував Зеленський.

Контекст:

Зеленський прилетів у США ввечері 18 вересня. У Нью-Йорку він узяв участь у засіданнях Генасамблеї ООН (19 вересня) і Радбезу ООН (20 вересня), а також провів низку двосторонніх зустрічей.

21 вересня Зеленський прибув до Вашингтона, анонсувавши важливі переговори. "ППО для України – серед топових питань", – вказав президент.

Зеленський провів зустріч із лідерами Палати представників і Сенату Конгресу США. "Якщо ми не отримаємо допомоги, то  програємо війну", – сказав сенаторам президент України.

21 вересня Зеленський зустрівся з главою Пентагону Ллойдом Остіном, обговоривши продовження забезпечення України необхідною військовою підтримкою.

Зеленський зустрівся із президентом США Джо Байденом у Білому домі. На зустрічі президентів в Овальному кабінеті 21 вересня Байден заявив, що США й надалі допомагатимуть Україні в боротьбі з російською агресією. Окрім того, американський лідер оголосив про додаткову військову допомогу Україні на $325 млн.

Український лідер за підсумками візиту заявив, що Україна готується виробляти зброю разом зі США.

Американські ЗМІ вважають, що Зеленського у США зустріли холодніше, ніж дев'ять місяців тому.