Блінкен про співпрацю РФ і КНДР: Вулиця із двостороннім рухом, яка стає дедалі небезпечнішою
США розглядають співпрацю країни-агресора РФ і КНДР як "вулицю із двостороннім рухом, котра стає дедалі небезпечнішою". Про це 25 вересня на восьмому щорічному стратегічному форумі "Республіка Корея – США" заявив держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен, його цитує сайт Держдепу.
За словами Блінкена, загрозу з боку КНДР світовій безпеці чітко продемонстрував нещодавній візит її лідера Кім Чен Ина до Росії.
"З одного боку, Росія відчайдушно прагне знайти постачання обладнання й технологій для своєї агресії проти України, що триває, а з іншого – КНДР шукає допомоги для зміцнення і розвитку власних ракетних програм", – підкреслив держсекретар США.
Блінкен додав, що США працюють разом з іншими партнерами й союзниками, щоб викрити "небезпечні шляхи військової співпраці Росії та Північної Кореї, які загрожують глобальному миру й безпеці".
Контекст:
КНДР – одна з країн, які надають Росії військову допомогу у війні проти України.
У січні 2023 року США оприлюднили докази, що Північна Корея постачає зброю РФ. КНДР це заперечує і звинувачує США у "поширенні чуток".
У березні координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що Росія хоче закупити боєприпаси у КНДР в обмін на продовольство.
Того самого місяця США оголосили про введення санкцій проти громадянина Словаччини Ашота Мкртичева, який координував постачання зброї й супутньої техніки до Росії з Північної Кореї. За даними американської сторони, він взаємодіяв з офіційними особами КНДР, щоб отримати понад 20 видів зброї та боєприпасів для РФ в обмін на комерційний літак, сировину, а також іншу продукцію для Пхеньяна.
13 вересня президент країни-окупанта РФ Володимир Путін і Кім Чен Ин зустрілися на космодромі Восточний, розташованому на Далекому Сході РФ. Глава Північної Кореї 14 вересня запросив Путіна відвідати Пхеньян.
У Кремлі заявили 15 вересня, що Путін і Кім Чен Ин за підсумками переговорів не підписували жодних угод, зокрема щодо військово-технічной співпраці.