Ексглава ГУР, СЗР і контррозвідки СБУ Кондратюк: Підтвердження того, що Патрушев залишається впливовою фігурою – це подальше просування його сина G

Патрушев дуже хворий, зазначив Кондратюк
Фото: ЕРА

В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман колишній голова Служби зовнішньої розвідки (СЗР), ексначальник ГУР Міноборони й колишній глава департаменту контррозвідки СБУ Валерій Кондратюк заявив, що колишній секретар Ради безпеки країни-агресора Росії Микола Патрушев залишається впливовою людиною й після звільнення.

"[Колишнього міністра оборони РФ Сергія] Шойгу, як ви знаєте, перемістили на місце Патрушева. Це не означає, що Патрушев став опальним, як почав розглядати багато хто з аналітиків", – сказав Кондратюк.

За його словами, "усе в'яжеться з тим, що Патрушев фізично є дуже хворою людиною".

"Він лікується, він бореться. І для цього йому вже [надто великий] той обсяг завдань, який він вирішував... Це пов'язано з необхідністю переміщення, переїздами, проведенням якихось речей. Патрушев обійняв посаду помічника президента. Тобто це дає йому змогу мати вільніший графік, необхідний для лікування", – пояснив Кондратюк.

Він вважає, що "підтвердження того, що Патрушев залишається впливовою фігурою, – це подальше просування його сина".

"У нього двоє синів, обоє закінчили академію ФСБ. І обоє сьогодні інтегровані в урядові структури. Як у тому анекдоті: чи може син полковника стати генералом? Не може, бо в генерала є свої діти. Тут якраз той випадок, коли у [старшого сина Миколи Патрушева Дмитра] Патрушева не лише генеральське звання, але вже й просування до рівня віцепрем'єра уряду", – зазначив ексголова СЗР.

Кондратюк підкреслив, що "це якраз підтвердження, що Патрушев не втратив своїх повноважень щодо впливу безпосередньо на [нині нелегітимного президента РФ Володимир] Путіна".

Контекст:

Патрушеву зараз 72 роки. Він із 1970-х працював в органах КДБ (потім – ФСБ). У 1999–2008 роках був директором ФСБ, із 2008 року обіймав посаду секретаря Радбезу РФ.

У Патрушева двоє синів – Дмитро (йому 46 років) і Андрій (42 роки).

За словами російського бізнесмена, який живе у Франції, колишнього друга Путіна Сергія Пугачова, Патрушев – "старої школи чекіст", який завжди конкурував із Путіним. За інформацією бізнесмена, Патрушев "дуже засмутився", коли 1998 року главою ФСБ призначили Путіна, а не його.

Низка російських політиків і бізнесменів заявляла, що Патрушев входить до найближчого оточення Путіна. Про це, зокрема, розповідали колишній радник Путіна, російський економіст Андрій Ілларіонов і російсько-ізраїльський бізнесмен Леонід Невзлін. Водночас, як стверджує Пугачов, Патрушев не поважає Путіна, "вважає його зовсім нижчим за плінтус і ніяким не президентом".

Журналісти британського видання The Times писали, що саме Патрушев, а також директор ФСБ Олександр Бортніков переконали Путіна розпочати війну проти України, а Шойгу був "виконавцем, котрий сумнівається". Такої думки дотримується колишній прем'єр РФ Михайло Касьянов.

12 травня 2024 року Путін звільнив Патрушева "у зв'язку з переходом на іншу роботу" з посади секретаря Радбезу і призначив на цю посаду Шойгу. Новим міністром оборони Путін запропонував призначити колишнього першого віцепрем'єра Андрія Бєлоусова.

В Офісі президента України вважають, що перебудова в російській управлінській вертикалі, влаштована Путіним, зокрема "поступове видавлювання на периферію "палацових амбіцій "групи Патрушева", свідчать про остаточний перехід країни до воєнного "комунізму" й наростання недовіри всередині путінської вертикалі.