Ізраїль і ХАМАС близькі до угоди про звільнення заручників – ЗМІ

Загалом ХАМАС утримує в заручниках від 240 до 250 осіб
Фото: ЕРА

Ізраїль і ХАМАС близькі до укладання угоди про звільнення більшості заручників, захоплених ісламістськими бойовиками під час нападу на південь країни 7 жовтня. Про це американський журналіст Девід Ігнатіус пише 13 листопада в колонці для The Washington Post.

З посиланням на високопоставленого ізраїльського чиновника він повідомляє, що про договір можуть оголосити протягом кількох днів, якщо буде залагоджено останні деталі. Попередня угода передбачає, що ізраїльських жінок і дітей звільнятимуть групами, одночасно з палестинськими жінками й молоддю, які перебувають в ізраїльських в'язницях.

Автор статті зазначає, що Ізраїль хоче звільнити 100 жінок і дітей, вивезених з Ізраїлю, але початкова кількість, найімовірніше, буде меншою. ХАМАС, зі свого боку, заявляє, що готовий звільнити 70 жінок і дітей.

За словами джерела, обмін заручниками та ув'язненими супроводжуватиме тимчасове припинення вогню, можливо, на п'ять днів. Таке перемир'я дасть ізраїльським бранцям змогу безпечно пересуватися, а також збільшити обсяг гуманітарної допомоги населенню в Газі й полегшити гуманітарну кризу. Не погоджуючись припиняти операцію зі знищення ХАМАС, Ізраїль визнає необхідність надання допомоги цивільному населенню палестинського сектору, стверджує журналіст WP.

Загалом у заручниках перебуває від 240 до 250 осіб, стверджують офіційні особи в Ізраїлі. Більшість із них – громадяни Ізраїлю, дехто, зокрема, з подвійним громадянством США, Німеччини та інших країн. Приблизно 35 осіб – іноземці, які не є громадянами Ізраїлю, основна частина з них – тайці, які працювали в Ізраїлі.

7 листопада міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант назвав сектор Гази "найбільшою базою терору, яку колись створювало людство", і відкинув можливість припинення вогню до того, як палестинські терористичні угруповання звільнять усіх заручників, яких вони утримують.

Контекст:

7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю та вторглися на територію країни. За даними МЗС Ізраїлю, бойовики вбили понад 1400 ізраїльтян і 240 людей захопили в заручники, серед них – немовлята, діти, жінки та люди похилого віку.

Ізраїль у відповідь розпочав контртерористичну операцію й перейшов у стан війни. 9 жовтня армія Ізраїлю повідомила, що повернула контроль над усіма містами на кордоні із сектором Гази, а Нетаньяху заявив, що ЦАХАЛ ліквідував сотні терористів, але на цьому не зупиниться і перетворить на руїни "будь-яке місце, де діє ХАМАС".

Унаслідок авіаударів Ізраїлю по сектору Гази гинуть, зокрема, мирні жителі. Правдивої інформації щодо кількості жертв немає. Міністерство охорони здоров'я сектору Гази, контрольоване ХАМАС, стверджує, що її обчислюють тисячами.

27 жовтня Ізраїль розпочав наземну операцію в секторі Гази, оголосив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху. 5 листопада представник ЦАХАЛ Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські військові повністю оточили місто Газу, розділивши ексклав на дві частини, повідомило The Times of Israel.

Президент США Джо Байден і Нетаньяху 6 листопада обговорили можливість "тактичної паузи" в боях у секторі Гази. Про це заявив глава Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу. Він додав, що США "будуть за тимчасові й локальні паузи в бойових діях".