Литва передала Україні пускові установки NASAMS

Пускові установки NASAMS в Україну доправили збройні сили Литви, зазначили в міноборони Литви
Фото: kam.lt

Литва передала Україні пускові установки ЗРК середньої дальності NASAMS. Про це 10 листопада повідомляють на сайті міноборони Литви.

"Пускові установки NASAMS, які придбала Литва, будуть інтегровані до підрозділів управління вогнем ЗСУ, тим самим доповнюючи і розширюючи оперативні можливості систем NASAMS, які передали Норвегія і США", – наголосив міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Зазначають, що в червні Литва підписала контракт із норвезькою компанією Kongsberg на придбання пускових установок NASAMS, які передали Україні. Перед їхнім переданням українські військові пройшли комплексну підготовку в Норвегії, включно із курсами водіїв і курсами з ремонту.

Крім пускових установок NASAMS Литва також передала Україні транспортні засоби, необхідні екіпажам ЗРК. Міноборони Литви також передало Україні додаткове обладнання для систем запуску ракет NASAMS і центрів управління вогнем.

Указують, що допомогу доправили в Україну збройні сили Литви.

Загальна вартість військової допомоги Литви в Україні становить приблизно €0,5 млрд, ідеться в повідомленні.

Про те, що на бойове чергування ЗСУ доправили додаткові системи ППО NASAMS, 7 листопада повідомив президент України Володимир Зеленський.

Контекст:

Перші дві системи NASAMS прибули в Україну в листопаді 2022 року, їх доправили США. Також надання цієї системи анонсувала в січні 2023 Канада. У березні Норвегія пообіцяла передати ще дві системи у співпраці зі США. Про те, що Литва придбала для України дві ЗРК NASAMS, повідомляв наприкінці червня президент країни Гітанас Науседа.

У ПС ЗСУ розповідали, що вперше NASAMS задіяли у відбитті ракетних атак окупантів 15 листопада минулого року. Високу ефективність, показану NASAMS під час застосування в Україні, зазначали Зеленський і міністр оборони США Ллойд Остін.

Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповідав, що українська система протиповітряної оборони є найрізноманітнішою у світі. За його словами, західні системи ППО працюють разом із радянськими, які й раніше були на озброєнні ЗСУ.