Під американські санкції потрапили "Артек", мати Кадирова і троє обласних уповноважених із прав дитини у РФ – мінфін США

Мінфін США оголосив санкції проти злочинців, причетних до депортації українських дітей, зазначили в ОПУ
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Сполучені Штати 24 серпня ввели нові санкції проти країни-агресора Росії, під обмеження потрапило 11 фізосіб. Про це повідомляє сайт мінфіну США.

Зокрема, американські санкції введено щодо таких росіян:

  • уповноваженої із прав дитини у Калузькій області Ірини Агеєвої;
  • уповноваженої із прав дитини у Ростовській області Ірини Черкасової;
  • уповноваженої із прав дитини у Бєлгородській області Галини П'ятих;
  • уповноваженого із прав людини у Чеченській Республіці Мансура Солтаєва;
  • голови уряду Чеченської Республіки Мусліма Хучієва;
  • командира спецполку поліції МВС у Чеченській Республіці Заміда Чалаєва;
  • матері глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова Аймані Кадирової;
  • директора міжнародного дитячого центру "Артек" (після окупації Криму 2014 року він під контролем країни-агресора РФ) Костянтина Федоренка;
  • начальника штабу регіонального відділення "Юнармії" в окупованому Севастополі (Крим) Володимира Коваленка;
  • так званого ректора "Севастопольського держуніверситету" Володимира Нечаєва;
  • так званої міністерки освіти і науки на окупованій частині Запорізької області Олени Шапурової.

Окрім того, під обмеження США потрапили МДЦ "Артек" та громадський фонд імені Ахмата Кадирова.

"США оголосили санкції проти злочинців, причетних до депортації українських дітей із тимчасово окупованих територій України до РФ, – прокоментував у Telegram глава ОПУ Андрій Єрмак. – Вони також стосуються осіб, які сприяли примусовому переміщенню українських дітей до так званих літніх таборів на території Росії та окупованої Росією території України, де вони піддаються проросійському перевихованню. Також санкції торкнуться осіб, які займаються русифікацією шляхом створення та використання навчальних програм в окупованих РФ регіонах України".

Про нові санкції Сполучених Штатів проти РФ через депортацію українських дітей 24 серпня оголосив президент США Джо Байден.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії наприкінці лютого 2022 року в Україну США, країни ЄС, а також інші держави наклали на РФ понад 13,8 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – приблизно 16,5 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.

Контекст:

За даними державного порталу "Діти війни" станом на 18 серпня, офіційно Україна змогла підтвердити депортацію 19 546 дітей, повернути вдалося лише 386.

Уповноважена президента України з прав дитини Дар'я Герасимчук заявляла, що, оскільки частина території України наразі в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кількасот тисяч викрадених дітей.

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-окупанта РФ Володимира Путіна і дитячої омбудсменки РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України в Росію.

27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій депортацію українських дітей названо геноцидом.

У доповіді Львової-Бєлової за 2022 рік ідеться, що окупанти незаконно вивезли у РФ понад 700 тис. українських дітей, 380 було влаштовано під опіку у прийомні сім'ї. Доповідь дитячої омбудсменки РФ – прямий доказ для Міжнародного кримінального суду, відреагував 31 липня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.