У Канаді не радять застосовувати вакцину проти коронавірусу Johnson & Johnson людям до 30 років

Вакцинацію препаратом Johnson&Johnson у Канаді поки не розпочинали
Фото: EPA
Канадський національний консультативний комітет з імунізації (NACI) рекомендує вакцину проти коронавірусу компанії Johnson & Johnson дорослим віком від 30 років. Про це співголова комітету Шелі Дікс повідомила на пресконференції 3 травня, зауважують Global News і CBC.

У NACI додали, що, хоча вакцину Johnson & Johnson скоро поширять по всій Канаді, канадці цієї вікової групи мають вирішити, чи варто їм робити щеплення чи чекати на мРНК-вакцину, таку як Pfizer/BioNTech або Moderna.

У комітеті також зазначили, що препарат Johnson & Johnson, як і вакцину AstraZeneca, пропонують громадянам, які не мають протипоказань і якщо переваги від вакцини домінують над ризиками.

Контекст:

У Канаді поки не робили щеплень препаратом Johnson & Johnson. Рішення обмежити її використання для певної вікової групи було через випадки тромбозу у вакцинованих цим препаратом у США. У Штатах використання вакцини зупинили 13 квітня, але вже 23 квітня вакцинацію відновили.

Про випадки тромбозу після вакцинації Johnson & Johnson повідомляли й у Європі. Європейське агентство з лікарських препаратів (EMA) 9 квітня розпочало перевірку ймовірного зв'язку між вакцинацією препаратом Johnson & Johnson і випадками появи тромбів. 13 квітня компанія відклала початок застосування своєї вакцини у Європі.

За результатами перевірки EMA заявило, що тромби необхідно віднести до дуже рідкісних побічних ефектів вакцини проти Janssen. Водночас агентство запевнило, що переваги вакцини перевищують ризики від побічних ефектів.

Препарат Johnson & Johnson – перша зареєстрована ВООЗ вакцина проти коронавірусу, яка вимагає введення однієї дози. У США його схвалили наприкінці лютого, препарат став третім схваленим у Штатах після Moderna і Pfizer/BioNTech. Також цю вакцину дали дозвіл для застосування в Канаді та Євросоюзі.

У Johnson & Johnson заявляли, що, за попередніми результатами третьої фази клінічних випробувань, ефективність вакцини становить від 66% до 72%. У дослідженні брало участь 43 783 особи. Вакцину можна буде зберігати протягом двох років за температури -20 °C, не менше ніж три місяці її можна зберігати за температури +2...+8 °C.