Усе російське державне телебачення є іноземним агентом – Цимбалюк
Ідеться про це після запитання, чи змінилася, на його думку, Росія за останній рік.
"Ви закриваєтеся, вам тепер бандерівців бракує, і ось ця репресивна машина – вона повертається всередину російської держави. І 1,5 тис. журналістів, про яких я згадав – можливо, навіть більше, – вони ж росіяни. Росіяни були змушені виїхати з Росії. Це ж росіян і журналістів, у принципі, називають іноземними агентами", – сказав Цимбалюк.
Він вважає, якби влада РФ "була чесна", то "іноземними агентами є такі прекрасні люди, як Володимир Соловйов", російський пропагандист.
"Ви думаєте, я помиляюся? Ні. Я заходжу сьогодні на програму Володимира Соловйова "Вечер с Владимиром Соловьевым" на YouTube-канал Володимира Соловйова. І дивлюся там рекламу. Це означає, що Володимир Соловйов заробив на мені грошей. І ці гроші надішлють йому в Москву з міста Дублін. Це іноземні гроші. Це іноземне фінансування. Виходить, він у вас іноземний агент", – пояснив кореспондент УНІАН.
За його словами, Соловйов – "найяскравіший приклад".
"Це властиво будь-якому російському телеканалу, який працює у цій сфері, їх чомусь так не карають, і зрозуміло чому. Тому що вони співають пісні, вибачте, цитата – "я співак кривавого режиму". На мою думку, хтось із цих сам про себе говорив. У такому третьому числі. Тому я не хочу нікого образити, дуже важливо. Але факт залишається фактом. Погодьтеся, що аргумент, який я навів, – він залізобетонний. Усе російське телебачення державне є іноземним агентом", – заявив Цимбалюк.
На початку січня він повідомив, що виїхав із Росії, пояснивши це загрозами його особистій безпеці.
Контекст:
Закон про іноземних агентів ухвалили в Росії 2012 року. Будь-яка некомерційна організація або громадський рух можуть занести у список агентів, якщо вони отримують фінансову підтримку з-за кордону і ведуть політичну діяльність. Критеріїв, якими визначають таку діяльність, у законі чітко не визначено.
Організації, які потрапили в реєстр, мають періодично звітувати про свою фінансову діяльність, а також указувати в інтернеті та в усіх публікаціях у ЗМІ, що вони є іноземним агентом. Порушення можуть призвести до мільйонних штрафів.
У листопаді 2017 року в Росії ухвалено закон, який дозволяє визнавати іноземними агентами засоби масової інформації, які отримують фінансування з-за кордону.
У Росії іноземними агентами також можуть визнати фізичну особу, яка поширює матеріали ЗМІ-іноагентів або бере участь у їх створенні, а також отримує гроші або майно з-за кордону або від російських юридичних осіб, яких фінансують з іноземних джерел.
Наразі в реєстр ЗМІ-іноагентів входять 113 осіб та організацій, зокрема "Голос Америки", "Радио Свобода", "Крим.Реалії", "Настоящее время", "Медуза", группа Bellingcat, "Медиазона".
Наприкінці серпня головні редактори та видавці понад 20 незалежних російських видань вимагали анулювати нинішній список ЗМІ-іноагентів, скасувати закони про іноземних агентів та "небажані" організації. Вони підписали відкритий лист президенту РФ Володимирові Путіну та іншим чиновникам, у якому вимагали анулювати нинішній список ЗМІ-іноагентів, а також змінити чинне законодавство про іноземних агентів. Кремль пізніше обіцяв розглянути внесення поправок до закону про іноземних агентів, повідомляло "РИА Новости".
Путін заявив 23 грудня 2021 року, що "нічого хорошого [в цьому] немає", але закон придумали не в Росії.