Захарова заявила, що Німеччина "так і не денацифікована до кінця" і пригрозила німцям "жахливими наслідками". У ФРН відповіли
Влада Німеччини відреагувала на погрози офіційної представниці МЗС РФ Марії Захарової, які вона висловила на тлі витоку розмови високопоставлених німецьких офіцерів про перспективи застосування далекобійних ракет TAURUS у разі передання їх Україні. Про це 4 березня пише Deutche Welle.
Захарова, за повідомленням російського пропагандистського агентства ТАСС, заявила 4 березня на полях "Всесвітнього фестивалю молоді", що перехоплені переговори німецьких офіцерів про можливі постачання далекобійних ракет TAURUS Україні засвідчили нібито незавершеність денацифікації ФРН після Другої світової.
"Вони, як ми тепер розуміємо, так і не денацифіковані до кінця", – заявила Захарова. За її словами, "якщо цей процес не буде зупинено", це призведе до "жахливих наслідків для самої Німеччини". Представниця МЗС РФ також наполягає, що німецькі військові мають "відповідати за руйнівні дії, які вони планували".
Представник МЗС ФРН Крістіан Вагнер, відповідаючи на прохання DW прокоментувати ситуацію, зазначив, що влада Німеччини не вперше чує такі заяви з боку російської сторони, і формулювання Захарової "говорять самі за себе".
"Ми не піддаємося на такі залякування", – наголосив він.
Офіційний представник уряду Німеччини Вольфганг Бюхнер, зі свого боку, назвав слова Захарової "очевидним абсурдом".
Контекст:
1 березня пропагандистка із РФ Маргарита Симоньян опублікувала аудіозапис, де старші офіцери ВПС Німеччини обговорюють теоретичні можливості використання Україною німецьких крилатих ракет TAURUS. Зокрема, на аудіозаписі обговорювали можливість удару ракетами по Кримському мосту. 2 березня в міноборони Німеччини підтвердили витік розмови офіцерів.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус 3 березня заявив, що розглядає справу про прослуховування телефонних розмов бундесверу як частину інформаційної війни, яку веде президент Росії Володимир Путін. "Це гібридна дезінформаційна атака. Ідеться про розкол, про підрив нашої єдності", – зазначив Пісторіус. Завдання Німеччини – не піддатися цій атаці й не дозволити росіянам вплинути на внутрішню політику країни, наголосив він.
Запис з'явився на тлі того, що Україна неодноразово закликала німецький уряд передати їй ракети TAURUS, але стабільно діставала відмову. У Повітряних силах ЗСУ зазначали, що ці ракети змогли б значно посилити оборонні спроможності України.
13 вересня 2023 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що питання отримання Україною далекобійних ракет від західних партнерів, зокрема TAURUS, суттєво просунулося. Цього самого дня Пісторіус заявив, що Київ узяв "неправильний тон" у проханнях про TAURUS, а тема ракет його "нервує".
26 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкинув постачання Україні далекобійних ракет TAURUS на цей момент. Він аргументував це тим, що ракета з радіусом дії до 500 км може досягти конкретної цілі в Москві. 4 березня Шольц додав, що Німеччина не може передати Україні TAURUS, оскільки для їх використання буде потрібно залучення німецьких військовослужбовців, а про це "не може бути й мови". Витік переговорів німецьких військових щодо ракет TAURUS він назвав "дуже серйозним питанням".