"Вважаю, що немає індульгенції, якщо йдеться про злочини". Падалко висловилася про колег, які хотіли взяти Коломойського на поруки

Падалко про колег: Вони ж ходили брати на поруки, не щоб доводити невинуватість, а просити про можливість на період слідства перебувати вдома
Фото: Марічка Падалко / Facebook

Українська ведуча Марічка Падалко 6 жовтня в коментарі Radio UA Chicago висловилася про своїх колег з "1+1" Наталію Мосейчук, Аллу Мазур, Юрія Горбунова й інших, а також про колишнього голову каналу, ексміністра культури України Олександра Ткаченка, які 25 вересня прийшли на засідання Київського апеляційного суду, де розглядали апеляцію захисту українського бізнесмена Ігоря Коломойського на його арешт.

"Наскільки ти вважаєш за доцільне йти на суд і світитися там, і більше, брати на поруки людину, яку підозрюють у корупційних схемах?" – запитав у Падалко ведучий Дмитро Галан.

"У нас була розмова про це вже після суду, і позиція, на якій стоять... люди, які туди ходили, – що вони в першу чергу там представляли самих себе, а не себе як журналістів. Тому що, якщо подивитися на наш редакційний статут, який регулює поведінку журналістів і передбачає невтручання в редакційну політику кінцевих бенефіціарів каналу, – цей редакційний статут не передбачає участі в будь-яких політичних акціях як журналіста, але не забороняє брати участь у будь-яких подіях як приватна особа. Інша справа, що це треба добре артикулювати, – якщо ти там як приватна особа, щоб люди, які спостерігають за цим, розуміли цей меседж. І цього на суді було зроблено недостатньо", – заявила ведуча.

Падалко наголосила, що висвітлюючи цей судовий процес, журналісти "1+1" не давали в ефір коментар "групи підтримки" Коломойського.

"Найкраще, що зараз має демонструвати "1+1", – це неупередженість по відношенню до цього суду й об'єктивне його висвітлення", – додала ведуча.

"Якщо людина свого часу, можливо, допомогла Україні та війську, але паралельно із цим вчинила злочин до України – чи має така людина бути притягнута до відповідальності?" – запитав у неї Галан.

"Я вважаю, що немає якоїсь такої індульгенції, коли йдеться про злочини. І це стосується всіх – і наших військових, у будь-кого, – відповіла Падалко. – Що ще не дуже правильно проговорюється стосовно цього суду. Звучить така думка про взяття на поруки щодо злочину, а не на поруки щодо перебування під час обрання запобіжного заходу, вони ж ходили брати на поруки, не доводити невинуватість, а просити про можливість на період слідства перебувати вдома, але це затирається через резонанс появи людей у суді. Це брак меседжів, коли люди роблять доволі відповідальні вчинки".

Контекст:

Коломойський – один із найбагатших українців. Forbes оцінює його статки у $835 млн. У 2022 році ЗМІ повідомили, що Коломойського позбавили українського громадянства. Сам бізнесмен заявив, що офіційно його про це не повідомляли. У Коломойського також є ізраїльське та кіпрське громадянства.

У вересні 2023 року Коломойському вручили три підозри, які стосуються шахрайства й відмивання коштів, а також заволодіння коштами "ПриватБанку", який йому раніше належав. Два провадження розслідують Бюро економічної безпеки та Служба безпеки, ще одне – Національне антикорупційне бюро.

2 вересня Шевченківський райсуд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внести заставу в розмірі 509 млн грн. Після оголошення йому нової підозри суд збільшив заставу до 3,9 млрд грн. Весь цей час бізнесмен перебуває в ізоляторі СБУ у Києві. Коломойський заперечує всі обвинувачення й не хоче вносити заставу.

Апеляційний суд, який 25 вересня розглядав апеляцію захисту Коломойського, залишив без зміни запобіжний захід. Під час засідання керівництво і співробітники телеканала "1+1" запропонували суду випустити Коломойського під їхню поруку. Окрім ведучих і журналістів, відпустити підозрюваного бізнесмена під свою відповідальність пропонували, зокрема, генеральний директор каналу Ярослав Пахольчук, голова інформаційного департаменту Сергій Попов, журналіст Олександр Завгородній.