В Україні ліквідовано двійника Пригожина – росЗМІ
Окупанта Руслана Юнусова, одного з "двійників" засновника визнаної міжнародною злочинною організацією російської ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, наприкінці січня вбито на війні в Україні, повідомило в Telegram російське видання "Агентство" 7 березня.
Список із 296 прізвищ окупантів, ліквідованих на околицях села Роботине в Запорізькій області, опублікував 7 березня російський пропагандистський Telegram-канал "Досье шпиона".
"Пригожин Євген Вікторович, який іде у списку під номером 195, виявився єдиним, хто має друге прізвище, ім'я та по батькові – Юнусов Руслан Фетихович", – ідеться в повідомленні "Агентства".
У лютому про загибель Юнусова повідомляла також адміністрація Тереньгульського району Ульяновської області у РФ, з'ясувало видання.
Як зазначає "Агентство", інформацію щодо загибелі Юнусова підтвердила дружина його брата.
За її словами, Юнусов-Пригожин служив у Псковській дивізії ПДВ. Співрозмовниця "Агентства" сказала, що він приєднався до окупаційних військ добровільно. Також вона підтвердила, що Юнусов змінив документи 2018 року, тоді до свого прізвища додав ще одне – Пригожин.
Російське видання "Фонтанка" писало, що Юнусова 2019 року заарештували за пограбування, називаючи його грабіжником зі спецпризначенців. За даними "Фонтанки", 2018 року він змінив ім'я, прізвище та по батькові й став повним тезкою Пригожина. Перед арештом 2019 року він пояснив зміну прізвища "родом діяльності", оскільки працював охоронцем.
2020 року Юнусов дістав вісім років колонії за пограбування, станом на серпень 2023 року він ще відбував покарання. Обставини його мобілізації в армію окупантів "Агентству" невідомі. Перебуваючи в колонії, він спробував повернути колишні прізвище, ім'я та по батькові, писала "Русская служба ВВС".
Суд відхилив його позов. Повідомляли, що повернути колишнє ім'я він зможе тільки після виходу з колонії, тому що для цього потрібно особисто відвідати РАЦС.
У цій самій публікації "Русская служба ВВС" називала Юнусова "одним із трьох найвідоміших двійників Пригожина" разом із Дмитром Алексєєвим і Леонідом Красавіним, які також стали повними тезками ватажка ПВК "Вагнер".
7 липня 2023 року The New York Times із посиланням на офіційного представника Пентагону на умовах анонімності повідомляла, що Пригожин використовував двійників, щоб приховати свої пересування. У 2021 році, коли Пригожин уже був під санкціями, ЗМІ повідомляли про візити до Європи його "двійників". Зокрема, Литву відвідував інший двійник Пригожина, відомий як Леонід Красавін.
25 червня російські ЗМІ писали, що під час проведення обшуку в готелі "Трезини" в Санкт-Петербурзі, який вважають офісом Пригожина, виявили фальшиві паспорти з його фотографіями. Видання "Фонтанка" із Санкт-Петербурга опублікувало, а пізніше видалило інформацію про знахідки під час обшуку: кілька паспортів із фотографіями Пригожина під такими іменами, як Дмитро Гейлер, Олег Семенов і Дмитро Бобров.
Контекст:
Увечері 23 серпня 2023 року стало відомо про падіння літака справжнього Пригожина у Тверській області РФ. Наближений до ПВК "Вагнер" Telegram-канал Grey Zone написав, що перед падінням літака місцеві жителі чули вибухи від роботи системи ППО. ЗМІ повідомили, що поряд із місцем падіння літака Пригожина, за 50 км від резиденції президента РФ Володимира Путіна на Валдаї, стоять чотири дивізіони ЗРК С-300, які охороняють її. Катастрофа літака сталася рівно за два місяці після заколоту в Росії, який улаштував Пригожин.
24 серпня Путін уперше прокоментував аварію літака Пригожина, зазначивши, що "це була людина складної долі й помилки в нього були серйозні".
Слідчий комітет країни-агресора Росії 27 серпня заявив, що експертиза підтвердила загибель Пригожина в авіакатастрофі. Підтвердили смерть й інших людей, які перебували на борту літака Пригожина, згідно з раніше опублікованим списком Росавіації. 29 серпня, за даними російських ЗМІ, Пригожина поховали.
У МЗС України вважають, що Пригожина вбив Путін. Водночас 6 вересня представник ГУР Андрій Юсов заявив, що українська розвідка на 100% впевнена в загибелі [командира ПВК Дмитра] Уткіна та ще деяких пасажирів, а щодо Пригожина "поки ще не всі питання закриті", наголосив він. У січні 2024 року Юсов підтвердив, що позиція ГУР щодо "загибелі Пригожина" не змінилася і вичерпних доказів його смерті в розвідки немає.