Федерація роботодавців закликала розблокувати порти для всіх видів продукції: це дасть Україні понад 200 млрд грн податків

17 липня країна-агресор РФ оголосила про вихід із "зернової угоди", яка діяла з 1 серпня минулого року
Фото: fru.ua

Федерація роботодавців України закликала до повного розблокування портів і відновлення вільного судноплавства в Чорному морі. У повідомленні, яке опублікували на сайті ФРУ 20 вересня, ідеться, що порти мають основне значення для України і її економічного зростання, а розблокування сприятиме посиленню безпеки в регіоні.

ФРУ надіслала листа-звернення з таким змістом генеральному секретарю Організації Об'єднаних Націй, президенту Європейської комісії, державному секретарю Сполучених Штатів Америки, міністрам торгівлі та міністрам оборони США, Великобританії, Туреччини, а також повноважним послам відповідних країн і Європейського союзу.

"ФРУ проводила ретельні розрахунки щодо позитивного впливу повного розблокування портів на економіку України. У зв'язку з припиненням дії "зернового коридору" ФРУ оновила попередні розрахунки", – ідеться в повідомленні.

Повне розблокування чорноморських портів України для всіх видів вантажів, заявили у ФРУ, приведе до:

  • підвищення ВВП України на 15%;
  • ще 200 млрд грн додаткових податкових надходжень на рік;
  • додаткового валютного виторгу на рік у розмірі понад $25 млрд.

Керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко заявив у серпні, що розблокування портів для всіх видів продукції дасть Україні значну суму, яка необхідна бюджету для фінансування ЗСУ й оборони, адже західні партнери не дають Україні коштів на війну.

Президент ICC Ukraine Володимир Щелкунов заявив в ефірі YouTube-каналу УНІАН, що відновлення роботи портів і забезпечення експорту всіх видів продукції дасть змогу Україні збільшити на третину обсяг нинішніх надходжень у бюджет.

Контекст:

17 липня країна-агресор РФ оголосила про вихід із "зернової угоди", яка діяла з 1 серпня минулого року. Президент України Володимир Зеленський того самого дня надіслав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу і президенту Туреччини Реджепу Ердогану пропозицію продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи або її аналога у тристоронньому форматі – без країни-агресора РФ.

У Кремлі у відповідь пригрозили "певними ризиками" в разі продовження "зернової угоди". Росія оголосила всі судна, які прямують в українські порти, законними воєнними цілями як потенційних перевізників військових вантажів (Україна у відповідь оголосила про дзеркальні заходи щодо всіх суден, котрі прямують до російських і окупованих українських портів).

Після цього РФ почала масовано обстрілювати інфраструктуру півдня України. Пошкоджено, зокрема, порти в Одесі, Рені й Ізмаїлі.

10 серпня Україна оголосила про тимчасові коридори для цивільних суден, які прямують до чорноморських портів і з них.