Кім Чен Ину варто нагодувати свій народ, а не збільшувати воєнний потенціал – Білий дім

Кірбі закликав не ігнорувати воєнні погрози з боку КНДР
Фото: ЕРА

Світу потрібно серйозно ставитися до погроз Північної Кореї, яка й далі розвиває воєнні спроможності, зокрема ядерні. Про це координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив на брифінгу, стенограму якого опубліковано на сайті Білого дому.

Він закликав країни, яким режим Кім Чен Ина періодично публічно погрожує, не ігнорувати таку ймовірність.

"Ви маєте серйозно ставитися до такої риторики людини, яка очолює режим і яка й далі розвиває передовий воєнний потенціал, зокрема ядерний. Ось чому – і я не перераховуватиму весь список – ми [багато що] робимо, щоб спробувати протистояти цій загрозі. Потрібно ставитися до цього серйозно", – сказав Кірбі.

Зростання військових витрат у КНДР відбувається ціною потреб населення країни, вважає представник Білого дому.

"Кім Чен Ину варто більше зосередитися на тому, щоб нагодувати свій народ, а не на купівлі й придбанні передового воєнного потенціалу", – зазначив він.

Координатор Ради безпеки також наголосив на занепокоєності адміністрації США через альянс КНДР і країни-агресора Росії, що утворився на тлі вторгнення в Україну, у межах якого Москва вже отримала від Пхеньяна балістичні ракети й артилерійські боєприпаси.

"Ці відносини, які розвиваються між двома країнами, безумовно, викликають занепокоєння. Вони викликають занепокоєння за народ України й наші інтереси там, а також за [Корейський] півострів", – додав він.

Контекст:

Північна Корея регулярно заявляє про свій "безперечний статус ядерної держави" і влаштовує регулярні запуски балістичних ракет у бік Східного й Жовтого морів.

9 березня 2023 року КНДР провела навчання, які імітують напад на Південну Корею. 28 березня КНДР провела випробування ядерного підводного дрона й балістичної ракети з імітацією ядерного заряду. 10 квітня у Пхеньяні заявили, що випробували ядерний підводний безпілотник19 липня північнокорейська армія здійснила запуск двох балістичних ракет.

10 серпня лідер КНДР закликав армію готуватися до війни. 31 серпня Північна Корея провела імітацію ядерного удару по об'єктах на території Південної Кореї у відповідь на навчання союзників. 5 січня Північна Корея випустила приблизно 200 артилерійських снарядів у води біля свого західного узбережжя. Після цього було ще кілька обстрілів буферної зони між КНДР і Південною Кореєю.

15 січня Кім Чен Ин заявив про бажання внести зміни в конституцію країни, щоб визнати Південну Корею ворогом №1. Кім Чен Ин заявив, що в конституції потрібно змінити деякі вислови, які "неправильно тлумачать північ і південь як співвітчизників", і навіяти громадянам КНДР "чітке уявлення" про те, що Республіка Корея є їхнім "головним і незмінним ворогом".