Шуфрича знімуть із посади в Раді. Замість нього в.о. голови комітету став нардеп, який запропонував пенсіонерці "продати собаку і сплатити за газ"
Регламентний комітет Верховної Ради України підтримав постанову №10070 керівництва ВР про відкликання нардепа Нестора Шуфрича, підозрюваного в держзраді, з посади голови комітету з питань свободи слова. Про це повідомив 20 вересня в Telegram народний депутат України від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко.
"В.о. комітету після цього буде Євгеній Брагар. Той депутат, який пропонував продати собаку за оплату комуналки. Так і живемо", – написав Гончаренко.
До цього Брагар був першим заступником голови комітету зі свободи слова.
19 вересня про кадрові зміни в комітеті з питань свободи слова написав у Telegram народний депутат України від "Голосу" Ярослав Железняк.
Він зазначив, що в цьому комітеті, крім самого Брагаря, залишається лише один депутат – Сергій Швець.
"Комітет на дві особи", – зазначив Железняк.
20 вересня Железняк уточнив, що згідно з рішенням ВР Шуфрич залишиться просто членом комітету з питань свободи слова, оскільки потрібно щонайменше три особи для існування парламентського комітету. За цю ухвалу, за його інформацією, Рада проголосує сьогодні ж, у середу.
31 січня 2020 року під час ефіру на телеканалі "112 Україна", розмірковуючи, як можна оплатити комунальні послуги з невеликої пенсії, депутат Брагар сказав: "Якщо в неї (пенсіонерки Любові Колючої, яка зателефонувала в студію. – "ГОРДОН") є якесь майно... якась собака елітної породи... Вона може її продати в будь-який момент і спокійно оплатити..." Колюча розповіла, що після ефіру Брагар телефонував їй і просив вибачення.
В інтернеті з'явилися десятки фотожаб, які висміювали ідею депутата про продаж собак за комунальні борги.
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія говорив, що Брагар "короткочасно збожеволів і припустився "тупого зальоту".
Контекст:
5 вересня виданню "ГОРДОН" стало відомо від джерел у СБУ, що до Шуфрича прийшли з обшуками в його будинок у селищі Козин Київської області.
Згодом у СБУ та Офісі генпрокурора повідомили, що Шуфричу оголосили підозру в державній зраді. У СБУ додали, що в місцях проживання фігуранта і його близького оточення провели 45 обшуків. "Як свідчать матеріали розслідування, Шуфрич тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, агента ФСБ, завдання якого – координація російської агентури в Україні", – зазначили у спецслужбі. У повідомленні СБУ наголосили, що одним з основних завдань Шуфрича була підривна діяльність в інформаційній сфері.
"Він систематично розповсюджував наративи Кремля про те, що Українська держава – нібито штучне утворення, що в України та Росії єдина історія і що українці й росіяни – нібито "один народ". Таким чином Шуфрич намагався розвинути проросійські настрої в українському суспільстві", – повідомили у пресцентрі.
Судове засідання 15 вересня відбулося в закритому режимі. Про це просила сторона обвинувачення, оскільки матеріали провадження містять державну таємницю.