Шустер: Північна Корея передала РФ щонайменше мільйон снарядів. Я не думаю, що це сталося без дозволу Китаю
В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман телеведучий Савік Шустер висловив упевненість, що надання Північною Кореєю країні-агресору Росії снарядів, про яке повідомили у ЗМІ, не могло відбутися без відома Китаю.
"Новина, [...] яку ніхто не помітив, – що Північна Корея експортувала в Росію щонайменше мільйон снарядів. Різних. Я пішов шукати джерело, і знайшов, що це дані представника служби безпеки Південної Кореї. Південнокорейці – вони, загалом, знають більш-менш, що в них [у КНДР] відбувається", – сказав Шустер.
Він наголосив, що йдеться про боєприпаси, які "впадуть на голови українців".
"Це ж не те що злочин. Це взагалі треба, я вважаю, карати дуже суворо. Щоб Китай до цього не доклав взагалі жодної... Я не думаю, що Північна Корея собі таке дозволила б без дозволу Китаю", – заявив Шустер.
Він нагадав, що Китай є членом Ради Безпеки ООН.
Контекст:
КНДР – одна з країн, які надають Росії військову допомогу у війні проти України.
У січні 2023 року США оприлюднили докази, що Північна Корея постачає зброю РФ. КНДР це заперечує і звинувачує США у "розповсюдженні чуток". У березні в Білому домі заявили, що Росія хоче закупити боєприпаси у КНДР в обмін на продовольство.
13 вересня президент країни-агресора РФ Володимир Путін і глава КНДР Кім Чен Ин зустрілися на космодромі Східний, розташованому на Далекому Сході РФ. Глава Північної Кореї 14 вересня запросив Путіна відвідати Пхеньян. У Кремлі заявили 15 вересня, що Путін і Кім Чен Ин за підсумками переговорів не підписували жодних угод, зокрема щодо військово-технічного співробітництва.
За даними аналітиків, Північна Корея збільшила кількість залізничних перевезень до Росії після зустрічі Кім Чен Ина з Путіним.
У Білому домі заявили 13 жовтня, що КНДР за останні тижні передала країні-окупантові РФ понад 1 тис. контейнерів із військовим обладнанням і боєприпасами для ведення війни проти України.
Китай з початку нападу РФ на Україну публічно намагається дотримуватися нейтральної позиції й закликає до переговорів, але в Організації Об'єднаних Націй часто голосує так, як Росія, і, за даними ЗМІ, може постачати їй військову техніку.