Понад 2,1 тис. чиновників не пустили за кордон за час дії заборони на виїзд з України для держслужбовців – Держприкордонслужба
Від моменту набуття чинності постановою Кабміну про заборону виїзду держчиновників з особистою метою за кордон Держприкордонслужба не випустила з України понад 2,1 тис. посадовців. Про це 27 жовтня в ефірі національного телемарафону повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко, відеозапис опубліковано в YouTube каналу "Рада".
"За час дії цього обмеження нами не було пропущено через кордон понад 2,1 тис. осіб, які були в цих списках і щодо яких діє обмеження... Вони не мали тих документів, тих підстав, щоб перетнути кордон. Їм одразу було відмовлено у перетині кордону, і вони поверталися на територію України", – розповів Демченко.
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 15 листопада.
Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, крім особливих винятків. Торік президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.
23 січня 2023 року Зеленський повідомив, що РНБО вирішила обмежити виїзд за кордон із недержавною метою чиновників центральної та місцевої влади. "Хочуть відпочивати зараз – будуть відпочивати поза межами державної служби. За кордон їздити на відпочинок чи з якоюсь іншою недержавною метою посадовцям більше не вдасться", – сказав президент.
27 січня Кабмін України ухвалив відповідну постанову.
У переліку осіб, на яких поширюється заборона, – члени Кабміну, керівництво РНБО, СБУ, Офісу президента, співробітники центральних органів влади, працівники прокуратури, судді, нардепи і група інших держслужбовців, зокрема працівники органів місцевого самоврядування й депутати місцевих рад. Ідеться і про жінок, і про чоловіків, але є кілька винятків, зокрема щодо виїзду до неповнолітніх дітей.