До гарантій безпеки України від G7 приєдналися Люксембург і Чорногорія
До гарантій безпеки України від G7, ухвалених на полях саміту НАТО у Вільнюсі, приєднався Люксембург. Про це 22 серпня у Twitter повідомив президент України Володимир Зеленський.
"Я вдячний Люксембургу за те, що він приєднався до декларації G7 про гарантії безпеки для України. Я дякую Люксембургу і його народу за непохитну підтримку України, яку засновано на спільних демократичних ідеалах і спільних інтересах нашої євроатлантичної родини", – написав глава держави.
Пізніше він додав, що до гарантій безпеки від "Великої сімки" також приєдналася і Чорногорія.
"На зустрічі з президентом Яковом Мілатовичем подякував Чорногорії за гуманітарну, військову й політичну підтримку, а також за приєднання до декларації G7 щодо безпекових гарантій для України. Обговорили підтримку формули миру й підготовку до Глобального саміту миру", – зазначив Зеленський.
Контекст:
Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й "інші витрати" на Росію. Пізніше до декларації G7 про гарантії безпеки приєдналося ще приблизно 20 держав, зокрема Швеція, Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Іспанія, Нідерланди й інші.
Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
Україна вже розпочала двосторонні переговори про гарантії безпеки зі США (3 серпня) і з Великобританією (11 серпня).
Гарантії безпеки, які нададуть Україні, – це найкращий спосіб продемонструвати президенту країни-агресора Росії Володимирові Путіну, що він "не переживе України" і її партнерів, вважає державний секретар США Ентоні Блінкен.