Міноборони РФ заявило про атаку надводних безпілотників у Чорному морі. У ВМС ЗСУ у відповідь нагадали, що окупантам не місце у Криму

У ВМС ЗСУ не можуть підтвердити або спростувати інформації про вибухи у Севастополі
Фото: depositphotos.com (архів)

Міноборони країни-агресора заявило, що сьогодні вранці в Чорному морі його флот захищався від трьох українських "безекіпажних катерів". Повідомлення опублікували в Telegram відомства.

"У північній частині Чорного моря технічними засобами спостереження виявлено три безекіпажні катери ВМС України. По району виявлення безекіпажних катерів завдано вогневого ураження протидиверсійними ракетно-бомбовими комплексами", – ідеться в повідомленні.

Окрім того, додали в міністерстві, на зовнішньому рейді Севастопольської бухти "проводять комплекс протимінних і протидиверсійних заходів".

Перед цим уночі в соцмережах, зокрема в каналі "Крымский ветер", писали про гучні звуки та стрільбу в анексованому Севастополі.

"Голова адміністрації" Севастополя Михайло Развозжаєв заявляв у Telegram, що "на зовнішньому рейді Чорноморський флот відбиває ймовірну атаку підводних диверсійних сил і засобів противника".

Спікер Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук у коментарі LIGA.net заявив, що ВМС ЗСУ не можуть підтвердити або спростувати інформацію про нібито атаку українських безпілотників і вибухи в Севастополі.

"Водночас можемо зазначити, що бойова робота в районі окупованої території буде тривати постійно. Військово-морські сили вкотре нагадують, що російським окупантам не місце у Криму", – сказав він.

Контекст:

За даними Генштабу ЗСУ, за час повномасштабного вторгнення російська армія втратила один підводний човен, 20 кораблів і катерів, зокрема флагман Чорноморського флоту Росії ракетний крейсер "Москва". Його ЗСУ підбили 13 квітня 2022 року. В Одеській ОВА повідомили, що по кораблю завдали удару ракетами "Нептун". У підсумку крейсер затонув.

Україна позбавила Росію панування в Чорному морі, заявив 11 лютого 2023 року тодішній міністр оборони України Олексій Резніков. Гуменюк у серпні зазначала, що окупанти ретельно розосереджують свої кораблі в акваторії Чорного моря, оскільки бояться ударів українських надводних дронів. Попри це, РФ постійно використовує кораблі Чорноморського флоту РФ для ракетних ударів по Україні, водночас, як зазначала речниця ОК "Південь", у ворога є практика застосування ракетоносіїв просто з бухт базування.

Унаслідок ударів по Севастополю 13 вересня було уражено російські ВДК "Минск" і підводний човен "Ростов-на-Дону". Представник ГУР МО Андрій Юсов підкреслив, що і корабель, і підводний човен було серйозно пошкоджено і, найімовірніше, про їхнє відновлення не може йтися.

14 вересня сили оборони України успішно атакували безпілотниками два патрульні кораблі окупантів проєкту 22160 типу "Василий Быков" у північно-західній частині Чорного моря, пошкодження патрульного корабля "Сергей Котов" 19 вересня підтвердили дані розвідки.

Окрім того, у вересні український морський безпілотник атакував російський ракетний корабель на повітряній подушці "Самум". Джерела видання "ГОРДОН" у СБУ повідомили, що "Самум" було уражено й він дістав "значні пошкодження". 16 вересня з'явилося фото буксирування корабля, яке підтверджує цю інформацію.

22 вересня було завдано ракетного удару по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі. У Силах спеціальних операцій України повідомили, що Повітряні сили ЗСУ уразили штаб ЧФ під час наради командування (військовослужбовці ССО передали ПС ЗСУ дані для удару).