Окупанти підвищили роль авіації в операціях Чорноморського флоту РФ – британська розвідка
Морська авіація Чорноморського флоту РФ останніми тижнями стала відігравати особливо важливу роль в операціях флоту, вважають фахівці британської розвідки. Звіт відомства опублікувало 2 жовтня в соцмережі Х міноборони Великобританії.
У звіті наголошують, що російському флоту зараз важко протистояти загрозам на південному фланзі війни в Україні.
"Військово-морська авіація приділяє особливу увагу операціям з морського повітряного патрулювання, основним завданням яких, найімовірніше, є раннє виявлення морських безпілотників. Основним російським активом у цих операціях є літаки-амфібії Бe-12, які спроєктовані в 1950-х роках і вилітають з баз в окупованому Криму", – ідеться в повідомленні.
У розвідці також зазначили, що російські бойові літаки Су-24 проводять ударні операції на морі, включно з щонайменше одним нещодавнім повітряним ударом по острову Зміїний.
За даними британської розвідки, у зв'язку із загрозами Севастополю окупанти, найімовірніше, переведуть основну активність флоту із цього міста до Новоросійська. Тому РФ намагається використати військово-морську авіацію для збереження контролю над північно-західною частиною Чорного моря.
Контекст:
За даними Генштабу ЗСУ станом на 27 вересня, за час повномасштабного вторгнення російська армія втратила один підводний човен і 20 кораблів і катерів, включно з флагманом Чорноморського флоту Росії ракетним крейсером "Москва". Його ЗСУ підбили 13 квітня 2022 року. В Одеській ОВА повідомили, що по кораблю завдали удару ракетами "Нептун". У підсумку крейсер затонув.
У ніч на 4 серпня в бухті Новоросійська підбили великий десантний корабель "Оленегорский горняк". 5 серпня внаслідок атаки морськими безпілотниками в Керченській протоці пошкоджено російський танкер SIG.
Унаслідок ударів по Севастополю 13 вересня вразили російські ВДК "Минск" і підводний човен "Ростов-на-Дону". Представник ГУР МО Андрій Юсов підкреслив, що і корабель, і підводний човен серйозно пошкоджено і, найімовірніше, про їх відновлення не може йтися. Унаслідок успішної атаки сил оборони України на судноремонтний завод у Севастополі загинуло 24 російські окупанти, повідомив 16 вересня Telegram-канал "Крымский ветер".
14 вересня сили оборони України успішно атакували безпілотниками два патрульні кораблі окупантів проєкту 22160 типу "Василий Быков" у північно-західній частині Чорного моря, пошкодження патрульного корабля "Сергей Котов" 19 вересня підтвердили дані розвідки.
Окрім того, у вересні український морський безпілотник атакував російський ракетний корабель на повітряній подушці "Самум". Джерела видання "ГОРДОН" у СБУ повідомили, що "Самум" було уражено, він дістав "значні пошкодження". 16 вересня з'явилося фото корабля, який буксирують, що підтверджує цю інформацію.
22 вересня ракетного удару завдали по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі. У соцмережі опублікували відео моменту прильоту ракети по штабу ЧФ РФ у Севастополі. З нього випливає, що влучань було кілька. Сили спеціальних операцій ЗСУ повідомили, що внаслідок атаки загинуло 34 і поранено 105 окупантів. Серед загиблих, як стверджували ССО, – командувач Чорноморського флоту РФ Віктор Соколов. Російська пропаганда стверджує, що Соколов живий, а флот "упевнено й успішно виконує завдання, поставлені перед ним командуванням".