У Нацполіції відкрили 180 кримінальних проваджень щодо сприяння в ухиленні від мобілізації – МВС України

У країні має працювати система контролю за мобілізацією з боку військової служби правопорядку, військових керівників і правоохоронних органів, зазначив Клименко
Фото: mvs.gov.ua

Нацполіція України, Держбюро розслідувань і СБУ спільно працюють над запобіганням випадкам отримання хабаря за ухилення від мобілізації за трьома категоріями. Про це 4 січня в ефірі національного телемарафону повідомив глава МВС Ігор Клименко, відеозапис опубліковано в YouTube каналу "Ми – Україна".

Клименка запитали, як не допустити випадків отримання неправомірної вигоди за ухилення від мобілізації.

Глава МВС відповів, що у країні має працювати система контролю з боку військової служби правопорядку, військових керівників і правоохоронних органів.

"Ми говоримо і про превенцію. Ми розділяємо ці зловживання […] по трьох напрямках: зловживання безпосередньо працівниками територіального центру комплектування та соціальної підтримки, зловживання зі сторони працівників військово-лікарських комісій і [зловживання фахівцями] медико-соціальної експертної комісії", – наголосив Клименко.

За його словами, є "достатньо практичні" результати роботи.

"Я можу сказати за Національну поліцію – у нас 180 кримінальних проваджень, у рамках яких ми працюємо", – зазначив глава МВС.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив 26 грудня минулого року, що незадоволений роботою ТЦК, інакше не треба було б обговорювати законопроєкт про мобілізацію.

На тлі скандалу з колишнім одеським військкомом Євгеном Борисовим (його зараз заарештовано за підозрою в корупції) Зеленський доручив перевірити військкомів у всіх регіонах України, "щоб вони не ганьбили нашу державу і пам'ять героїв, які гинуть на фронті". Масові перевірки розпочали Національне агентство з питань запобігання корупції, ДБР, СБУ, Нацполіція.