Ексглава російського бюро Інтерполу заявив, що Захід міг керувати терористами у Crocus City Hall через "вставлені чипи"

Теракт стався 22 березня
Фото: ЕРА

Начальник російського бюро Інтерполу в 1997–1999 роках Володимир Овчинський заявив в ефірі "Первого канала", що під час стрілянини в підмосковному Crocus City Hall терористами могли "керувати західні спецслужби" через "вставлені чипи". Про це 31 березня повідомляє The Moscow Times.

За словами Овчинського, терористам "вимкнули свідомість" з використанням нейроімплантів в рамках "жахливого експерименту".

Він припустив, що "в комплексі діяли психотропні речовини, нейропсихологічне програмування, і, ймовірно, ще – це також покаже експертиза – чипи вставлені".

Ексначальник російського бюро Інтерполу навів приклад проєкту американського бізнесмена Ілона Маска Neurаlink, у межах якого чипи імплантували в мозок тваринам. Овчинський вважає, що таким чином можна дистанційно керувати людиною.

На думку Овчинського, його гіпотеза доводить, що теракт скоїв не ІДІЛ, оскільки "тільки у західних спецслужб є такі засоби впливу на людей".

Контекст:

22 березня у Crocus City Hall у Красногорську Московської області перед концертом гурту "Пикник" сталася стрілянина. За інформацією пропагандистських ЗМІ, у партер концертної зали увірвалися люди в камуфляжі й відкрили стрілянину з автоматичної зброї. У будівлі почалася пожежа (імовірно, її влаштували нападники). Вогонь удалося загасити лише ввечері 23 березня. За офіційними даними, через стрілянину й пожежу загинуло щонайменше 139 осіб.

Відповідальність за теракт узяло на себе терористичне угруповання ІДІЛ, воно опублікувало фотографії нападників і відео, зроблене ними під час нападу, на якому видно, як вони стріляють у людей, а декому перерізають горло. У США заявили, що вважають саме ІДІЛ організатором теракту в Підмосков'ї та не бачать жодних ознак причетності до цього України, і що передавали Росії розвіддані про ймовірну підготовку ісламістами нападів у Росії.

23 березня у Брянській області РФ затримали чотирьох осіб за підозрою у скоєнні теракту. Це уродженці Таджикистану, які працювали в Росії, повідомив "Коммерсантъ".

Водночас російська влада і пропагандисти намагаються довести, що в цій історії нібито є якийсь "український слід". Зокрема, стверджують, що затримання підозрюваних у злочині відбулося "неподалік кордону з Україною" (насправді, як з'ясувала "Медуза", "недалеко" – це за 140 км) і що для них нібито було підготовлено "вікно" з українського боку кордону. Але посол Білорусі в Росії Дмитро Крутой заявив, що білоруські спецслужби допомагали Росії затримати підозрюваних і "не дати втекти терористам через наш спільний кордон". У військовій розвідці України наголосили, що ця заява посла фактично нівелювала заяви російської влади про те, що підозрювані у нападі прямували у бік українського кордону.

24 березня чотирьох підозрюваних у теракті суд у РФ відправив під арешт. Пізніше затримали й інших людей, яких російські силовики вважають причетними до теракту.