Голова німецької розвідки: Навіть якщо Путін випаде з вікна, у Росії знайдуться його послідовники

За словами голови BND, Путін "міцно сидить у сідлі" і є "абсолютним володарем Кремля"
Фото: ЕРА

Навіть у разі смерті президента країни-окупанта РФ Володимира Путіна агресивна зовнішня політика Росії не зазнає змін. Таку думку в інтерв'ю журналу Focus висловив голова Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Бруно Каль.

"Навіть якби він випав із вікна або дістав травми в якийсь інший спосіб, знайшлося б досить людей, які б думали так само, як він, і проводили б таку саму політику", – переконаний голова BND.

Каль також вважає, що Путін "міцно сидить у сідлі" і є "абсолютним володарем Кремля". У зв'язку із цим влада Кремля непорушна і на сьогодні немає жодних ознак того, що ситуація в Росії може швидко змінитися.

За словами голови BND, Путін намагається "відновити колишню міць Росії".

"Якби Україна вимушена була здатися, це не задовольнило б спраги Росії до влади. Якщо Захід не продемонструє чіткої готовності захищатися, у Путіна більше не буде причин ухилятися від нападу на НАТО", – резюмував Каль.

Контекст:

У 2014 році Росія окупувала український півострів Крим і розпочала збройну агресію на сході України. 24 лютого 2022 року Путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення Росії, озвучивши як цілі "демілітаризацію" та "денацифікацію" України. Із самого початку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Бліцкриг провалився.

Пізніше влада РФ формулювала й інші "причини" вторгнення. Зокрема, Путін 1 вересня 2022 року заявив, що нібито на території України "почали створювати антиросійський анклав, який загрожує" РФ. Нібито тому окупантам довелося "захищати" і Донбас, і саму Росію.

Потім з'явилася версія про потребу "десатанізації" України. 22 грудня Путін сказав, що РФ почала війну, щоб "закінчити війну".

Виступаючи 2 лютого 2023 року у Волгограді з нагоди річниці завершення битви за Сталінград у Другій світовій війні, Путін виголосив пропагандистську промову, заявивши зокрема, що головне завдання "спецоперації" – нібито "забезпечити збереження Росії".

13 червня Путін сказав, що не бачить потреби вводити в РФ воєнний стан, а також укотре висловився про цілі війни: "Вони змінюються відповідно до поточної ситуації, але загалом, звісно, нічого ми міняти не будемо, і вони для нас мають фундаментальний характер", – сказав Путін.

16 січня 2024 року Путін визнав, що хоче завоювати Україну, а не "звільнити".