Шольц і Сі Цзіньпін обговорили російську агресію проти України

Шольц озвучив Сі Цзіньпіну думку ФРН щодо повномасштабної російської агресії проти України, зазначили у МЗС КНР
Фото: EPA

Канцлер ФРН Олаф Шольц 3 листопада провів відеоконференцію із главою КНР Сі Цзіньпіном. Про це повідомляють на сайті уряду Німеччини.

Шольц і Сі Цзіньпін також обговорили агресивну війну, яку проти України розпочала країна-окупант Росія, та її наслідки.

"Під час розмови було підтверджено, що ядерну війну не має бути розв'язано і її неможливо виграти", – ідеться в повідомленні.

Сайт міністерства закордонних справ Китаю поінформував, що Шольц озвучив Сі Цзіньпіну "думку" Німеччини щодо війни Росії проти України і щодо війни в Ізраїлі, "висловивши надію на підтримку тісного зв'язку з Китаєм".

"Сі Цзіньпін зазначив, що для остаточного врегулювання як палестинсько-ізраїльського конфлікту, так і української кризи необхідно глибше обдумати питання безпеки, дотримуватися концепції загальної, всеосяжної, спільної і сталої безпеки, а також сприяти створенню збалансованої, ефективної та стійкої архітектури безпеки. Стиснення простору безпеки інших країн та одностороннє надання переваги одній стороні з ігноруванням законних вимог іншої призведуть до регіонального дисбалансу, розширення й ескалації конфліктів", – ідеться в релізі.

У МЗС КНР додали, що Китай і Європа "мають прагнути посередництва в урегулюванні конфліктів, послаблення напруженості й відігравати позитивну роль у сприянні регіональному миру і розвитку".

Контекст:

Наприкінці лютого 2022 року, незабаром після відкритого вторгнення Росії в Україну, президент країни-агресора РФ Володимир Путін наказав перевести сили стримування армії РФ, що охоплюють ядерну зброю, в особливий режим бойового чергування. Він пояснив своє рішення "агресивними висловлюваннями" з боку найвищих посадовців країн НАТО на адресу Росії.

Президент США Джо Байден у відповідь назвав ці заяви безвідповідальними.

У вересні Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю у разі небезпеки для територіальної цілісності Росії. За місяць він заявив, що Росія "ніколи не говорила" про можливість застосування своєї ядерної зброї, а "тільки натяками відповідала".

Президент України Володимир Зеленський говорив, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю. Однак у червні 2023 року він додав, що "не може сказати напевно, особливо про людину, яка не має зв'язку з реальністю".

Байден заявив у червні, що вважає загрозу застосування Путіним тактичної ядерної зброї реальною. Однак у липні президент США уточнив, що не бачить "будь-яких реальних перспектив" застосування Росією цієї зброї.

За оцінками Пентагону, в арсеналі Росії є до 2 тис. одиниць тактичної ядерної зброї, призначеної для застосування на полях битв із метою придушення звичайних сил, пише The New York Times.