ВАКС зобов'язав Князєва протягом двох місяців попереджати про переїзди. Адвокат каже, що прокурори просили суд обмежити пересування його клієнта

Князєва затримували на блокпості в Закарпатті
Фото: graty.me

17 липня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) України не задовольнив клопотання прокуратури обмежити пересування територією України для ексголови Верховного Суду Всеволода Князєва, якого підозрюють у хабарництві. Про це "Суспільному" повідомив адвокат Іван Староста.

Клопотання прокуратури з'явилося після того, як Князєв опинився в Закарпатській області в районі села Солотвино. "На блокпості [...] після ретельної перевірки документів звʼязалися з НАБУ і зʼясували, що до мене немає претензій. Після цього я залишив відділ прикордонної служби. Наразі перебуваю на Закарпатті і планую продовжити відпочинок. За наказом Верховного Суду перебуваю у відпустці", – пояснював Князєв "Бабелю". 

"Своїм рішенням суд підтвердив, що будь-яких порушень із боку Князєва через перебування в санаторії в прикордонній зоні на Закарпатті допущено не було", – сказав Староста.

ВАКС проінформував сьогодні у Facebook, що засідання у справі Князєва справді було.

"Колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання прокурора САП та продовжила ексголові Верховного Суду строк дії покладених на нього процесуальних обов’язків. [...] Строк дії обов’язків – до 17 вересня 2024 року включно", – ідеться в повідомленні.

У ВАКС зазначили, що Князєв (його прізвища суд не вказує, лише колишню посаду) зобов’язаний прибувати на кожну вимогу до слідчого, прокурора й суду; не покидати без їхнього дозволу меж території України; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця проживання й місця роботи; утримуватися від спілкування з деякими фігурантами справи і здати документи для виїзду за кордон.

Контекст:

15 травня 2023 року ЗМІ повідомили, що Національне антикорупційне бюро затримало на хабарі голову Верховного Суду. Того самого дня ввечері НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура проінформували, що викрили масштабну корупцію у ВС. Як повідомили в НАБУ, ідеться про хабар у розмірі $2,7 млн, із яких $1,8 млн було призначено для представників Верховного Суду, ще $900 тис. – для посередників.

Слідство вважає, що спільно з Верховним Судом діяв "бекофіс", який був посередником між керівництвом суду й особами, котрі намагалися за неправомірну вигоду вирішити свої питання в суді.

16 травня Князєва повідомили про підозру. Перед цим пленум Верховного Суду висловив йому недовіру і припинив повноваження як голови суду.

18 травня ВАКС відправив Князєва під арешт із можливістю вийти під заставу в розмірі 107 млн грн. Після цього заставу кілька разів зменшували, востаннє – до 18,168 млн грн. 31 січня видання "Слово і діло" повідомляло, що потрібну суму було внесено і Князєв вийшов із-під арешту.

Окрім того, у грудні Печерський суд визнав ексголову ВС винним у порушенні закону, який забороняє суддям отримувати цінні подарунки. За інформацією Національного агентства з питань запобігання корупції, він орендував квартиру на 133 м&³2; у центрі Києва за 1 тис. грн на місяць. Суд визнав можливість такої оренди подарунком, зобов'язав Князєва сплатити штраф у розмірі 2,5 тис. грн і вирішив конфіскувати 906,6 тис. грн – як незаконно отриманий у такий спосіб подарунок.

У травні 2024 року суд звільнив Князєва від зобов'язання носити електронний браслет. Князєв заявляв, що в нього вдома "по шість годин немає світла і немає зв'язку, тому браслет є неефективним".