"Кремль копіює методи більшовицького агітпропу". РФ запустила агітпоїзди в регіони для залучення охочих підписувати контракт із російською армією

Під час зупинок поїзда працює мобільний пункт набору на російську військову службу за контрактом
Фото: Минобороны России / Telegram

Країна-агресор Росія збільшила агітацію в регіонах, щоб забезпечити чисельність військовослужбовців, готових підписати контракт із російською армією. Про це повідомляє 17 квітня Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

За даними ГУР, у РФ падають обсяги весняного призову.

"Представникам російського режиму в регіонах Кремль спустив вимоги виконати план весняного призову й не допустити його зриву, оскільки зниження кількості строковиків означатиме зменшення чисельності охочих підписувати контракт із російською армією, яка продовжує геноцидну війну проти України й окупацію наших територій", – ідеться в повідомленні.

У ГУР зазначають, що "активізація інформаційного впливу на населення в російських регіонах включає посилену глорифікацію військових і розповсюдження наративу, ніби строкова служба гарантує неучасть у бойових діях проти України".

Для агітації, зокрема, залучають російську залізницю. Вагони пасажирських поїздів та електричок розфарбовують мілітаристськими принтами, прославляючи військову службу, російську зброю й техніку, розповіли в українській розвідці.

"Тож путінська Росія фактично копіює методи більшовицького агітпропу сторічної давнини з його "агітпоїздами", – резюмували в ГУР.

Міноборони РФ у лютому анонсувало, що з 23 лютого до 8 травня 2024 року проведе агітаційно-пропагандистську акцію з використанням агітаційного поїзда "Сила в правді". Заходи акції проведуть на 75 залізничних станціях у 67 суб'єктах РФ. Відомство регулярно звітує про заходи в регіонах, де зупиняється поїзд, і зазначає, що під час них працює мобільний пункт набору на військову службу за контрактом. 

Контекст:

21 вересня 2022 року президент країни-агресора РФ Володимир Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ доповів Путіну про її завершення.

7 грудня Путін заявив, що у продовженні мобілізаційних заходів у РФ "немає потреби". Водночас юридично мобілізації в РФ не припиняли, оскільки Путін не підписував указу про її завершення.

Незаконну мобілізацію й незаконний призов російські окупанти проводять, зокрема, на тимчасово захоплених українських територіях.

14 квітня 2023 року Путін підписав закон, який вводить у РФ електронні повістки й зводить до мінімуму можливості росіян ухилитися від призову або мобілізації. У британській розвідці назвали це ознакою того, що Росія готується до тривалої війни.

25 серпня начальник ГУР Кирило Буданов заявив, що у країні-агресорі Росії не припиняли мобілізації, там розглядають варіант додатково призвати 450 тис. осіб.

Росія залучає до своїх збройних сил приблизно по 30 тис. осіб на місяць, повідомив заступник глави ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький 15 січня 2024 року.

Росія готує до 1 червня додаткову мобілізацію, під час якої планує набрати ще 300 тис. військових, заявляв президент України Володимир Зеленський.

Росія декларує, що строковиків не залучать до бойових дій на території України. За даними британської розвідки, зараз це дійсно так – воюють в Україні контрактники й частково резервісти, мобілізовані у другій половині 2022 року. Водночас на призовників, як правило, тиснуть, щоб вони підписали контракти і їх можна було скерувати воювати. У розвідці зазначали, що Росія хоче цього року набрати за контрактом 400 тис. військових.